Dolar : Alış : 31.1201 / Satış : 31.1761
Euro : Alış : 33.6543 / Satış : 33.7149
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Uyum Eğitimleri Başladı

05 Eylül 2023
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Uyum Eğitimleri Başladı
Uyum Eğitimleri Başladı

2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul ve ortaokula başlayan öğrencileri kapsayan uyum eğitimi ve rehberlik çalışmaları ilimiz okullarında başladı. Öğrencilerin yeni okullarına uyum ve adaptasyonunu hedefleyen eğitimler aynı zamanda bazı rehberlik faaliyetlerini de kapsıyor.

Okul öncesi eğitime, ilkokul 1’ inci sınıfa, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde 9’uncu sınıfa başlayacak öğrenciler için 04-08 Eylül 2023 tarihleri arasında uyum (oryantasyon) eğitimleri yapılacak. Ayrıca, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık ve 9’uncu sınıflarına yönelik rehberlik ve uyum çalışmaları ise 11-15 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Eğitimler sayesinde öğrenci, veli ve öğretmen işbirliğini artırmak ve geliştirmek hedeflenirken, veli eğitimi programları sayesinde ise kazanımlar, akademik ve sosyal faaliyetler ve okul çalışmaları hakkında bilgiler de velilere sunulacak. Etkinlikler kapsamında velilere yönelik “Çocuğum Okulda” sunumları gerçekleştirilecek. Eğitimlerde okul yöneticileri, sınıf öğretmenleri ve okul rehber öğretmenleri velileri bilgilendirme çalışmaları yürütecekler. Çalışmalar kapsamında ayrıca, veliler, çocuklarıyla birlikte gruplar halinde okula gelerek sınıflar, rehberlik servisi, kütüphane, okul bahçesi, giriş-çıkış ve sınıf kuralları gibi okulun iç ve dış mekanları hakkında öğretmenlerinden bilgiler alacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl öğrenciler ve velilerin okula uyum süreçlerinin hızlandırılması amacıyla “Okula Uyum Rehberi” hazırlandı. Dijital olarak ulaşılabilen uyum rehberinde öğretmen-öğrenci ilişkileri, öğretmen-veli ilişkileri, öğrencilerin akademik olarak desteklenmesi gibi ailelere yönelik bazı tavsiyeler yer alıyor. Velilerimiz Okul Uyum Rehberine www.eba.gov.trwww.matematik.eba.gov.tr ve www.tegmmateryal.eba.gov.tr    adreslerinden ulaşabilirler.

Okul uyum eğitimlerinin ve yeni eğitim döneminin hayırlı olmasını dileriz. 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi