Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Belediye Herdem Tiyatro Topluluğu Çıtayı Yükseltiyor

02 Mayıs 2024
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Belediye Herdem Tiyatro Topluluğu Çıtayı Yükseltiyor
<strong>Belediye Herdem Tiyatro Topluluğu Çıtayı Yükseltiyor</strong>

“Düdüklüde Kıymalı Bamya” Oyununda Oyunculuklar Zirvede

İkinci sezona yeni oyunlar ile giriş yapan Çankırı Belediyesi Herdem Tiyatro Topluluğu, amatör tiyatroculukta çıtayı yükseltti. Her gösteride oyunculuklarını daha da ileri bir seviyeye taşıtan topluluk, güncel konu seçimleri ve performansları ile tiyatroseverlere kendilerini kanıtladı. Protokolün de yer aldığı “Düdüklüde Kıymalı Bamya” oyunu, seyirci ile dolu bir salonda perdelerini açtı.

Farklı mesleklerden kişileri tiyatro sevdasında buluşturan Çankırı Belediyesinin kurduğu tiyatro topluluğu, sahnenin tozunu attırıyor. Farklı oyunlar ile seyirci karşısına çıkan topluluk, her geçen gün izleyici sayısını arttırıyor. “Düdüklüde Kıymalı Bamya” oyunu ile yine merak uyandıran tiyatro topluluğu, Atatürk Kültür Merkezinden bol alkışlar ile döndü. Dedikodu ile bezenmiş, eğitim konusunda cılız kalmış bir toplum kültürünü eleştiren ve bunun karşısında olan kişilerin ise ötekileştirilmesini sorgulayan oyun; sabah kahveleri, fal tutkuları ve içi boş anlamsız sohbetleri ile küçük burjuva kadınlarının duyarsızlıklarını komik bir bakış açısı ile ortaya koyarak seyircisine empati kurdurdu.

Tiyatro gösterisi; selamlama ve bol alkış ile son buldu. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, özverili çalışmalarından dolayı emek veren herkese teşekkür etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi