Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şabanözü Şehit Dilaver Karsavuranoğlu ÇPAL TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Düzenledi

29 Nisan 2024
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Şabanözü Şehit Dilaver Karsavuranoğlu ÇPAL TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Düzenledi
Şabanözü Şehit Dilaver Karsavuranoğlu ÇPAL TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Düzenledi

Şabanözü Şehit Dilaver Karsavuranoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi, bilimin ve yenilikçiliğin önemini vurgulayan bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Okul, 25 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda öğrencilerin projelerini sergilemelerine fırsat sundu.

Fuar, öğrencilerin bilimsel meraklarını ve yaratıcılıklarını sergileme platformu olarak hizmet etti. Öğrenciler, çeşitli alanlarda hazırladıkları projelerle bilimsel yöntem ve araştırma becerilerini gösterme fırsatı buldular. Fuar, öğrencilere bilimsel düşünme, problem çözme ve takım çalışması gibi önemli becerileri kazanmalarında da katkı sağladı..

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Kendir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldız’ın da katılım sağladığı fuarda Okul Müdürü Muhammed Furkan Cür, fuarın okulun bilim ve teknolojiye olan bakış açısını ifade etti.  Aynı zamanda, öğrencilerin projelerinden duyduğu gururu ve heyecanı dile getirdi.

Öğrencilerin hazırladığı projeler arasında çevre bilimi, teknoloji, mühendislik, biyoloji ve kimya gibi çeşitli alanlarda yapılan araştırmalar yer aldı. Fuarda, öğrencilerin yaratıcılığı ve bilimsel yaklaşımları büyük ilgi gördü. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı, öğrencilerin bilimle olan bağlarını güçlendirmenin yanı sıra, geleceğin bilim insanlarını ve teknoloji liderlerini yetiştirmeye de katkı sağlayacaktır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi