Dolar : Alış : 32.1203 / Satış : 32.1782
Euro : Alış : 34.9383 / Satış : 35.0013
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1007 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İlimizde Esnaf Buluşmasına Katıldı

27 Mart 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İlimizde Esnaf Buluşmasına Katıldı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İlimizde Esnaf Buluşmasına Katıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN, İlimizde gerçekleştirilen esnaf buluşmasına katılarak Çankırı esnafıyla bir araya geldi.

Kastamonu’da bir dizi programa katılan Bakan PEKCAN, daha sonra Koç Otel’de gerçekleştirilen Esnaf Buluşmasına katıldı. Toplantıya Bakan Ruhsar PEKCAN ile birlikte Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, AK Parti Grup Başkanvekili Çankırı Milletvekili Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU, Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hüseyin BOZ, Vali Yardımcısı Vekili Mustafa Emre KILIÇ, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, Ticaret Bakanlığı yetkilileri, daire amirleri, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi ŞEKER, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve Çankırı esnafı katıldı. Toplantıda Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin konuşmasının ardından konuşan Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, “Şu anda salonumuzda Çankırı’mızın esnaf sanatkârlarının, ticaret erbabının, sanayicisinin temsilcileri var. 1400 sene önce Yüce Peygamberimiz bu grubu cesaret vasfıyla nitelendirmişti. Çünkü her türlü riski göze alarak girişimde bulunuyorlar. Bu nedenle ben de kendilerine şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Sizleri Çankırı’mızda görmekten çok mutluyum. İnşallah sizleri Çankırı’mızda daha geniş bir zamanda da aramızda görmek isteriz” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN, bu gün Çankırı iş dünyasının temsilcileriyle beraber olduklarını ifade ederek, “Sizlerden aldığımız talepleri değerlendiriyoruz. Diğer bakanlıkları ilgilendiren taleplerinizi ise sizlerin adına ilgili bakanlıklara biz gönderiyoruz. Yapılan işlemlerin sonucundan da ayrıca bilgi veriyoruz. Esnaf odaklı iş toplantıları yapıyoruz” dedi. Bakan PEKCAN konuşmasında ayrıca vergi indirimleri, kredi uygulamaları, taşınır rehin imkânları, dış finansman, ekonomi, iç ve dış ticaret konularına da değindi.

Konuşmaların ardından Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ Bakan PEKCAN’a hediye takdiminde bulundu. Esnaf buluşması toplu fotoğraf çekiminden sonra sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi