Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’de aday adaylığı başvurusu yarın başlıyor

25 Nisan 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»MHP’de aday adaylığı başvurusu yarın başlıyor
MHP’de aday adaylığı başvurusu yarın başlıyor

Seçimlerde aday adaylığı için yarın sabah saat 09.00’da başlayacak başvurular, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 17.00’de sona erecek.

Bu tarihler arasında aday adaylarının MHP Genel Merkezi Seçim İşleri Kayıt Kabul birimine şahsen müracaat etmeleri gerekecek. Açıklamada, milletvekili aday adaylığı başvurusu için gereken belgeler şöyle sıralandı: 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili genel seçimleri için aday adaylığı başvuruları 26 Nisan 2018 Perşembe günü saat 09:00’da başlayıp, 03 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 17:00’de sona erecektir. Aday adaylarının bu tarihler arasında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Seçim İşleri Kayıt kabul birimine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

ADAY ADAYLARINDAN İSTENİLEN BELGELER

1- Genel Merkeze hitaben aday adayının el yazılı başvuru dilekçesi,

2- Aday Adayı Formu (Genel Merkezde doldurulacaktır), İsteyen aday adaylarımız başvuru formlarını http://aday.mhp.org.tr internet adresimizden online olarak doldurabilir. Diğer belgelerle birlikte Genel Merkeze şahsen başvurabilir.

3- TC kimlik numarasını gösteren Nüfus Cüzdan fotokopisi (2 adet),

4- Öğrenim belgesi fotokopisi (2 adet),

5- Milletvekili adaylığı için Cumhuriyet Başsavcılığından veya e-Devletten (Resmi Kuruma – Milletvekili Adaylığı – MHP Genel Merkezi’ne şeklinde) alınan arşiv kaydını içerir adli sicil kaydı belgesi (sabıka kâğıdı) ve adli sicil kaydı bulunanların İlgili mahkemeden alacağı yasaklanmış (memnu) hakların iadesi kararı (2 adet aslı),

6- Öz geçmişi, (Elektronik ortamda yazılarak aday@mhp.org.tr adresine gönderilecek),

7- Askerlikle ilişiği olmadığına dair belge,

8- 4 (Dört) adet vesikalık fotoğrafı,

9- Kamu görevlileri için istifa dilekçesinin alındı belgesi, parti yöneticilerinin ise istifa dilekçelerinin fotokopisi,

10- 2.500 TL ( İkibin Beşyüz Türk Lirası) Milletvekili aday adayının kendi adına yatırmış olduğu aidatının banka dekontu aslı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi