Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çerkeş – Kızılcahamam yolu…

30 Ağustos 2023
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Çerkeş – Kızılcahamam yolu…
Çerkeş – Kızılcahamam yolu…

İl Başkanı Erdoğan, Çerkeş Belediye Başkanı Sopacı ile Çerkeş – Kızılcahamam yolunda incelemelerde bulundu.

Çerkeş – Kızılcahamam yolu arası Karga Köyü mevkiinde meydana gelen trafik kazası sonrası AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan, Karayolları Genel Müdürü ve Bölge Müdürü ile yolun daha güvenli hale getirilmesi sürecinin hızlandırılması konusunda görüştü.

AK Parti Grup Başkanvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ve İl Başkanı Koray Erdoğan, bölgede yapılacak olan çalışmayı yakından takip ettiği öğrenildi.

Erdoğan yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde meydana gelen trafik kazasında yaralanan vatandaşlarımızla kazanın ilk anından itibaren Grup Başkan vekilimizle birlikte iletişime geçerek ilgilendik. Daha sonrasında ise Karayolları Genel Müdürü Ahmet Gülşen bey ile görüşerek yol ile ilgili yapılacak çalışma hakkında bilgi aldık. Karayolları 15. Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan ile iletişim halinde olarak yol yapım çalışmasını bizzat takip etmekteyiz. 18-37 kontrol kesim numaralı Çerkeş Işıkdağı arasındaki 8 ve 9. kilometrede 2 noktada düşey kotta iyileştirme çalışmalarına başlandı. İlk aşamada 1. düşey kotta 5 metre, 2. kot 3.5 metre kazılarak görüş mesafesi artacak. Bunun yanında 1 kilometrelik kısım 8 metreden 12 metreye çıkarılacak bu sayede yol alanı genişletilecek. Aynı zamanda yüzde 8 olan eğim, yüzde 5’e düşmüş olacak. Bu çalışma sonrasında yol üzerinde 3 farklı nokta da daha benzer çalışmayı yaparak toplamda 5 farklı noktada düşey kotta çalışmalar tamamlanarak vatandaşlarımıza hem daha güvenli hemde daha konforlu bir ulaşım yolu sunulacak.” ifadelerine yer verdi.

Yol yapım çalışması şu anda 2 noktada devam ederken ilerleyen süreçte 3 noktada daha çalışma başlatılacak. Yapılan bu çalışmalar sonrasında toplamda 5 farklı noktada işlem yapılarak kullanım açısından güvenliği ve konforu artırılmış olacağı öğrenildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi