Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çankırı MEM Öğrencilerini TEKNOFEST’le Buluşturuyor

31 Ağustos 2023
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Çankırı MEM Öğrencilerini TEKNOFEST’le Buluşturuyor
Çankırı MEM Öğrencilerini TEKNOFEST’le Buluşturuyor

“Bir Çocuk Geldin ve Bir Uçağa Dokunsun” temasıyla Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde il merkezi ve ilçelerde eğitim gören  ve TEKNOFEST’e katılmak isteyen tüm öğrenciler , 30 Ağustos ? 3 Eylül tarihleri arasında Ankara Etimesgut Havaalanında düzenlenecek olan TEKNOFEST 2023’ü ziyaret edecek. Ziyaret ücretsiz olup öğrencilerin ihtiyaçları da TEKNOFEST tarafından karşılanmaktadır.          Dört gün boyunca ilçe ve il merkezinden araçlarla öğrencilerin TEKNOFEST’e katılımları ile ilgili yapılan planlamalar uygulamaya konuldu.

Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji etkinliği olan TEKNOFEST 2023, genç mühendis adaylarını ve teknoloji tutkunlarını bir araya getiriyor. İlimizde eğitim öğretimini sürdüren öğrenciler de yeni teknolojileri keşfetmek ve uluslararası arenada ülkemizin kendini kanıtladığı etkinlik için Ankara’ya ziyarete götürülüyor. 30 Ağustos 2023 tarihinde İlimiz Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu bahçesinden uğurlanan  öğrencilere İl Müdürü Muammer Öztürk, teknolojinin en yeni uygulamalarının yer aldığı TEKNOFEST 2023 Ankara etkinliklerinden öğrencilerin en verimli şekilde faydalanmalarını ve güzel bir gün geçirmelerini istedi.           

            Çankırılı öğrenciler için bu gezi, teknolojiye ilgi duyan ve kariyerlerini bu alanda şekillendirmeyi hedefleyen gençler için büyük bir fırsat niteliği taşıyor. TEKNOFEST 2023’ün sunduğu çeşitli etkinlikler sayesinde, gençler yeni fikirlerini sergileme ve yeni teknolojilere dair fikir edinme imkanı bulacak. TEKNOFEST etkinlikleri, uzaydan havacılığa, yapay zekadan robotiğe birçok farklı alanda düzenlenecek yarışmalar, gençleri kendi yeteneklerini test etmeye ve yeni bilgi birikimleri edinmeye teşvik ediyor.

            Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, öğrencilerin TEKNOFEST 2023’e katılımının, bölgedeki gençlerin teknolojiye olan ilgisini artırmak ve onları geleceğin teknolojilerine hazırlamak adına önemli bir adım olduğunu vurguluyor.

            Organizenin hazırlanmasında gayret gösteren, emek veren tüm paydaşlara gençlerimiz adına teşekkür ederiz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi