Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇAKÜ’de İlk Uluslararası Yüksek Lisans Mezunu Cibutili Ayanneh Doualeh Rialeh Oldu

24 Şubat 2021
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»ÇAKÜ’de İlk Uluslararası Yüksek Lisans Mezunu Cibutili Ayanneh Doualeh Rialeh Oldu
ÇAKÜ’de İlk Uluslararası Yüksek Lisans Mezunu Cibutili Ayanneh Doualeh Rialeh Oldu

Son üç yılda her alanda olduğu gibi uluslararası öğrenci kabulünde ve tercihlerinde de büyük bir gelişim sağlayan Çankırı Karatekin Üniversitesi, şu anda 41 ülkeden yaklaşık 3.000 öğrencinin eğitim gördüğü büyük bir uluslararası eğitim üssüne dönüşmüş durumunda.

Bu büyük değişimin meyvelerini toplamaya başlayan Çankırı Karatekin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün ilk uluslararası yüksek lisans mezunu Cibutili  Ayanneh Doualeh Rialeh oldu.

2016 yılında Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluslararası Dil Eğitim Merkezinde bir yıl dil eğitimi alan Ayanneh Doualeh Rialeh, daha sonra Erasmus öğrenci değişim programı kapsamında Romanya Coraiova Üniversitesinde altı aylık eğitimini tamamladı.

Romanya sonrası tekrar Çankırı Karatekin Üniversitesine dönen Ayanneh Doualeh Rialeh, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Murat Kale danışmanlığında Coğrafya anabilim dalında yaptığı “Cibuti Su Kaynakları ve Sürdürülebilir Yönetim” konulu tez çalışması ile başarılı bir şekilde mezun oldu.

Kardeşi halen Çankırı Karatekin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde eğitimine devam eden Ayanneh Doualeh Rialeh mezuniyetindein ardından Cibuti Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak işe başlayacak.

Ayanneh Doualeh Rialeh’e diplomasını veren Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, “ Bugün bizim için gurur, onur ve mutluluk duyduğumuz bir gün. Büyük emek verdiğimiz projelerimizden birinin meyvelerini almanın sevincini yaşıyoruz. Biz Çankırı Karatekin Üniversitesini sadece ulusal anlamda bilimsel bir marka haline getirmek için değil uluslararası alanda da tanınır ve referans bir bilim merkezi haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Çok şükür bugün geldiğimiz noktada üniversitemiz 41 ülkeden yaklaşık 3.000 öğrencinin eğitim gördüğü büyük bir uluslararası öğretim üssüne dönüşmüş durumunda. Çankırı Karatekin Üniversitesi bugün Uluslararası Dil Merkezi, uluslararası öğrencilere verdiği lisans ve lisansüstü eğitimle bugün referans alınan ve öncelikli tercih edilen bir üniversite. Tabi bunlar kolay olmuyor ardında büyük bir emek, tanıtım, vizyon ve ekip çalışması var. Bu anlamda eğitimi her zaman öncelik olarak gören Sayın Cumhurbaşkanımıza

online-pharmacy-uk.com

, Sunduğumuz her projeye ve çalışmaya bize güven duyarak her zaman destek veren Sayın Yüksek Öğretim Kurulu Başkanımıza, devletimizin diğer paydaş kurum ve kuruluşlarına, uluslararası ve yerli öğrencilerimize kapılarını ve gönüllerini açan kadirşinas Çankırı halkına ve her zaman büyük bir fedakârlıkla mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca mezun ettiğimiz her uluslararası öğrenci gibi kendi ülkesi ve gittiği her ülkede bizim gönül elçimiz olacak olan Ayanneh Doualeh Rialeh’e bundan sonraki yaşamında sağlık ve başarı diliyorum.” dedi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün ilk uluslararası yüksek lisans mezunu Cibutili mezunu olan Ayanneh Doualeh Rialeh’de, Çankırı ve Çankırı Karatekin Üniversitesin de çok güzel ve başarılı bir eğitim süreci geçirdiğini belirterek, “  Burada eğitim gördüğüm süre boyunca bna hiç yabancılık çektirmeyen evimde gibi hissettiren hocalarıma, arkadaşlarıma ve rektörümüze çok teşekkür ediyorum. Buradan ayrıldığım için üzgünüm ama sık olmasa da fırsat buldukça gelmeye çalışacağım. Artık Türkiye benim ikinci vatanım Çankırı’da memleketim. Çankırı Karatekin Üniversitesi bilimsel ve teknik altyapı anlamında yüksek seviyede bir üniversite buraya gelen tüm öğrenciler bu anlamda çok şanslı ülkemde ve çalışma hayatımda uluslararası eğitim görmek isteyen herkese tavsiye edeceğim.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi