Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AKBAŞOĞLU İncelemelerde Bulundu.

14 Eylül 2023
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»AKBAŞOĞLU İncelemelerde Bulundu.
AKBAŞOĞLU İncelemelerde Bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin AKBAŞOĞLU beraberinde, AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray ERDOĞAN, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa ÇIBIK, Merkez İlçe Başkanı Bahri KILIÇ, Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir KAYMAK, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan SOPACI ve İl Genel Meclisi Üyeleri ile Çankırı Merkezde ve İlçelerde  devam eden karayolu projeleri ile ilgili yerinde incelemelerde bulundu.

Ankara- Çankırı Çevre yolu ile köprülü kavşaklar ve ilçelerde yapılan  incelemelere, Karayolları 15. Bölge Müdürü Yüksel OĞUZHAN ve beraberindeki teknik heyet eşlik etti.

Yapılan incelemeler hakkında açıklamalarda bulunan Karayolları 15. Bölge Müdürü Yüksel OĞUZHAN; “Çankırı Çevre Yolu güzergâhında jeolojik yapının jipsli ve tuzlu olmasına binaen zemindeki  oynamalar sebebiyle bazı kısımlarda yol yüzeyinde kabarmalar ve değişiklikler yaşanmaktadır. 

Bu durum yol yapım inşaatında yapılanları tekrar sökme ve yenileme ile ilave önlemler almayı gerektirdiğinden çevre yolunun trafiğe açılması ne yazık ki gecikmektedir.

Çevre yolumuzun  bir an önce hizmete açılması için çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Av. M. Emin AKBAŞOĞLU, Çankırı’da Merkezde ve ilçelerde yapımı devam eden bütün yolların hızlandırılarak bir an evvel tamamlanması talimatını verdi.

AKBAŞOĞLU Kızılırmak ilçesi ve güzergahı ile Çerkeş ilçesi ve güzergahını birbirine yaklaşık 40 km yakınlaştıran ve sürücülere büyük bir yakıt ve zaman tasarrufu sağlayan Çankırı-Korgun-Kurşunlu yolunun, Kurşunlu girişindeki 1 km’lik çevre yolu bağlantısının da yapılarak, köprülü kavşak ile D-100 Karayoluna bağlanacağını ifade etti.

Ayrıca Çerkeş-Kızılcahamam Yolu  Karga Köyü mevkiinde karayolunda yapılan çalışmaları yerinde inceleyen AKBAŞOĞLU;

“Çerkeş-Kızılcahamam arasında Karga Köyü mevkiinde yaşanan trafik kazalarının önlenmesi amacıyla yolun güvenli hale getirilmesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. En kısa sürede çalışmalar tamamlanarak, trafik güvenliği arttırılmış bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.” dedi.

AKBAŞOĞLU, ayrıca yetkililerden yapımı devam eden Orta-Şabanözü-Çubuk Yolu ile ilgili detaylı bilgi aldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi