Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos 2020
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Zafer Bayramı Mesajı
Zafer Bayramı Mesajı

28.08.2020        

30 Ağustos; Millî Mücadele sürecinin askerî alandaki son zaferinin kazanıldığı gündür. Bugün, 26 Ağustos 1922 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında başlayan ve beş gün gibi kısa bir zamanda büyük bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 98. Yıldönümünü kutlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

         Tarihimizin önemli bir dönüm noktası ve milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zaferi, Milletimizin cesaret, azim, gayret, tevekkül ve inancını zirveye ulaştıran büyük bir zaferdir.         

Bu zafer; İstiklâl Mücadelemizi yapan kahraman milletimizin vatan sevgisi, azim ve iradesinin bir eseridir. Bu zafer; Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden bu yoldaki önemli dönüm noktalarından biridir. Milletimiz bu zaferle, Türk Milletini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, hürriyetinden asla taviz vermeyeceğini ve sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.         

Bu zaferi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, bütün vatandaşlarımızın ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Abdullah Ayaz
Çankırı Valisi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi