Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Zafer Bayramı Mesajı

29 Ağustos 2021
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Zafer Bayramı Mesajı
Zafer Bayramı Mesajı

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos 1922; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde, tarihi zaferlerle dolu aziz milletimizin eşsiz mücadelesi ile yürütülen Kurtuluş Savaşımızın zaferle taçlandırıldığı destansı bir gündür. Cumhuriyetimize hayat veren, milletimizin bağımsız yaşama arzusunu tüm dünyaya ilan ettiği bu zaferin 99. yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyorum. 

26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz, çok çeşitli zorluklar içerisinde ordu-millet kenetlenmesiyle 30 Ağustos 1922’de zaferle neticelenmiş; Türk Milleti’nin hiçbir şekilde vatanının bölünmez bütünlüğünden ve bağımsızlığından ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını tüm dünyaya göstermesi, birçok millete ilham kaynağı olmuştur. Büyük bir kararlılıkla tam bağımsızlık hedefinden ayrılmadan vatan toprağını müdafaa eden ecdadımız, millet olma bilinci içerisinde hareket etmiş; ülkemiz yeniden ayağa kalkarak küllerinden tekrar doğmuştur.

Bilinmelidir ki Türk Milleti, dün olduğu gibi bugün de vatan uğruna aynı fedakârlık ve cesareti göstermeye, ülkemize karşı kurulan planları bozmaya her daim hazırdır. Şanlı tarihimizden aldığımız güç ile, bizlere emanet edilen bu cennet vatanı korumak ve yükseltmek iradesinden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. 

Büyük bir gururla kutladığımız “Zafer Bayramı” münasebetiyle başta bu büyük zaferin büyük kumandanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, vatan ve mukaddesat uğruna canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve ahirete irtihal eden kahraman gazilerimizi saygı, şükran, rahmet ve minnetle yâd ediyor; vatandaşlarımızın Zafer Bayramı’nı kutluyorum. 

Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi