Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Zafer Bayramı’nın 96. Yıldönümü törenlerle kutlandı. Programa Vali Vekilimiz Abdullah ASLANER, Garnizon Komutan Vekili Hv. Svn. Alb. Yusuf DİKER, Belediye Başkanı Hüseyin BOZ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Baro Başkanı Av. Erkan KÖROĞLU, Vali Yardımcısı Zeki KARACA, İl Emniyet Müdür Vekili Yüksel YAZICI, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi ŞEKER, Askerî ve Mülkî Erkân, Daire Amirleri, Kamu Personeli, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk sunma programı saat 10.00’da Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı. Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulmasından sonra program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile sona erdi.

Anıt alanından sonra Valiliğe geçen protokol üyeleri, Askerî ve Mülkî Erkân, Kamu Personeli ve STK temsilcileri tebrik törenine katıldı. Vali Vekilimiz Abdullah ASLANER, Garnizon Komutan Vekili Hv. Svn. Alb. Yusuf DİKER, Belediye Başkanı Hüseyin BOZ ile birlikte Valilik Makamında tebrikleri kabul etti.

Tebriklerin kabulünden sonra Milli İrade Meydanında Zafer Bayramı kutlamalarına devam edildi. Programda ilk olarak Vali Vekilimiz ASLANER, yanında Garnizon Komutan Vekili Yusuf DİKER ve Belediye Başkanı Hüseyin BOZ ile birlikte selamlama yaparak halkın bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma ile başlayan kutlama programı, bir öğrenci tarafından Zafer Bayramı ile ilgili okunan şiir ile devam etti. Ardından Ahi Yâran Meclisinin Yâran Kültüründen kısa bir gösteri sundu. Program, Askerî birliklerin ve Gazilerin katıldığı geçit resminin ardından sona erdi.

 

Kaynak.: http://www.cankiri.gov.tr/zafer-bayrami-cankirida-coskuyla-kutlandi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi