Dolar : Alış : 27.3767 / Satış : 27.4260
Euro : Alış : 29.0305 / Satış : 29.0828
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 984 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yüz Yüze Eğitim Başlıyor

16 Eylül 2020
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Yüz Yüze Eğitim Başlıyor
Yüz Yüze Eğitim Başlıyor

Covid-19 salgını nedeniyle Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel öğretim kurumlarında yüz yüze eğitime ara verilmişti.  Uzun bir aranın ardından okullarımız yüz yüze eğitime Okul Öncesi ve İlkokul birinci sınıf öğrencilerimiz ile birlikte 21 Eylül tarihi itibariyle başlıyor.

                İlk olarak 21-25 Eylül 2020 tarihlerinde sadece bir gün okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1’inci sınıflarda uyum programı, yüz yüze eğitim şeklinde gerçekleştirilecektir. Yüz yüze uyum eğitimlerinin hangi gün olacağı okul yönetimince planlanacaktır. Okulun fiziki şartları da dikkate alınarak ihtiyaç duyulması halinde, sosyal mesafe kuralına uygun şekilde şubedeki öğrenciler gruplara bölünerek yüz yüze eğitim yapılacaktır. Sınıf mevcudunun bölünmesiyle ortaya çıkan grupların okula gelecekleri günler birbirinden farklı olacaktır. Okul öncesi eğitime ve ilkokul 1’inci sınıfa başlayan öğrencilerimizin okullardaki yüz yüze eğitime katılması zorunlu olmayıp velimizin isteğine bağlı olacaktır. Okul öncesi eğitimde günde otuzar dakikalık 5 etkinlik saati süreyle uyum eğitimi yapılacaktır. Uyum haftasından sonraki 28 Eylül – 2 Ekim 2020 tarihlerini kapsayan hafta ve devamında okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 2 (iki) gün olmak üzere günde otuzar dakikalık 5 etkinlik saati süreyle eğitim yapılacaktır. Diğer taraftan okul öncesi eğitimde 21 Eylül 2020 tarihine kadar eğitime yüz yüze devam eden kurumlarda bu tarihten itibaren de aynı planlama doğrultusunda eğitime devam edilecektir. İlkokul 1’inci sınıflarda her biri otuzar dakikalık 5 ders saati süreyle uyum eğitimi yapılacaktır.

                Bu süreçte Müdürlüğümüz okullarımızda Bakanlığımızca belirlenen Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzunda yer alan  bütün hijyen şartlarını yerine getirmek için gerekli çalışmaları yapmıştır. Okullarımız için dezenfektan ve hijyen malzemeleri temin edilmiş olup okullarımıza dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Okullarımızda hijyenden sorumlu personeller görevlendirilmiş olup, hijyen takibi aralıksız yapılmaktadır.

                Yüz yüze eğitimin vatanımıza, milletimize ve bütün eğitim camiamıza hayırlar getirmesini temenni ederiz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi