Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

REKTÖR ÇİFTÇİ’DEN YENİ ÖĞRENCİLERİMİZE TEBRİK MESAJI

23 Ağustos 2023
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»REKTÖR ÇİFTÇİ’DEN YENİ ÖĞRENCİLERİMİZE TEBRİK MESAJI
REKTÖR ÇİFTÇİ’DEN YENİ ÖĞRENCİLERİMİZE TEBRİK MESAJI

YKS 2023 yerleştirme sonuçlarına göre, lisans programlarında doluluk oranı yüzde 95,24, ön lisans programlarında doluluk oranı %99,18, toplam yerleşme oranı 96,86 olarak gerçekleşti
 
ÇAKÜ HABER MERKEZİ////
 
ÇANKIRI Karatekin Üniversitesinde (ÇAKÜ), 2023 YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) yerleştirme sonuçlarına göre, lisans programlarında doluluk oranımız yüzde 95,24, ön lisans programlarında doluluk oranımız %99,18, toplam yerleşme oranımız %96,86, toplam yerleşen öğrenci sayımız ise 4005 olarak gerçekleşti. 2023 YKS sonucuna göre, ÇAKÜ’nün herhangi bir bölüm/programına yerleştirilen adaylar, 28-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında e-kayıt, 28 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında ise şahsen kayıt yaptırabilecekler.
 
REKTÖR ÇİFTÇİ’DEN YENİ ÖĞRENCİLERİMİZE TEBRİK MESAJI
ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, üniversitemize yerleşen öğrencilerimizi tebrik ederek, eğitim-öğretim hayatlarının bu yeni evresinde başarılar diledi. Rektör Çiftçi, “Çankırı Karatekin Üniversitesine hoş geldiniz. Biz öğrenci odaklı bir üniversiteyiz. Alanında uzman 704 akademisyenimizle birlikte sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için çalışıyoruz. ÇAKÜ, sadece ulusal değil, uluslararası tercih edilirliği ile de her geçen gün büyüyen ve gelişen bir üniversite. Daima ilerlemeyi ilke edinen ÇAKÜ, sosyal ve beşeri alanlarda Çankırı’nın potansiyellerini ortaya çıkararak, uluslararası görünürlüğünü her geçen gün artırmakta, Çankırı’nın bir kültür ve bilim yuvası haline gelmesini amaçlamaktadır. Böylesine güçlü bir ailenin üyesi olmakla gurur duyuyoruz. Sizleri de aramızda görmekten dolayı son derece mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi