Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yeteneğin İzi Projesi

14 Aralık 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Yeteneğin İzi Projesi
Yeteneğin İzi Projesi

İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Yeteneğin İzi” projesi, ilimizin gönüllü müzik öğretmenlerinin yetenek taraması çalışmalarıyla başlamıştır.

İlimiz müzik öğretmenleri Defne KARAHAN, Melike KARA, Merve DİNÇER GÖKDOĞAN, Niran ÜÇÜNCÜ ve Onur TULGAY’ın görev aldığı proje; ilkokul 1 ve 2. sınıf düzeyindeki öğrencilerin müziksel yeteneklerinin keşfedilmesi, doğru yönlendirmelerle yeteneklerinin geliştirilmesi ve bu alanda hem akademik hem de kültürel olarak müziksel eğitimlerinin sürdürülebilmesini amaçlamaktadır.

Proje, öğrencilerin erken yaşta müzik eğitimine başlayabilmeleri, kendilerinin farkına varabilmeleri, ilerleyen dönemlerde yetenekleri doğrultusunda seçimler yapabilmelerine olanak sağlayacaktır.

Atatürk İlkokulu, Güneş İlkokulu, İlker Tuncay İlkokulu, Karatekin İlkokulu ve Mehmetçik İlkokulu proje kapsamında pilot okul olarak belirlenmiştir. Bu okullarda yetenek taramaları tamamlanarak öğrenciler belirlenmiştir.  Belirlenen öğrencilere yönelik yönlendirme çalışmaları ve onlarla gerçekleştirilecek müziksel faaliyetler ise projenin bir sonraki aşamasını oluşturmaktadır. Bu çalışmanın her sene uygulaması ve sahasının giderek genişletilmesi proje kapsamında hedeflenmektedir.

Proje koordinatörü Niran ÜÇÜNCÜ, “Müzik öğretmenleri olarak okullarımızda müzik yeteneği olan öğrencileri tespit etmek amacıyla böyle bir proje planlanmıştır. Tespit edilen öğrencilerin yeteneklerinin geliştirmesi adına birçok çalışma planlanmış olup bu öğrencilerin uygun eğitimleri almaları konularında yönlendirmelerde bulunulacaktır. Proje kapsamında ilimizde seçilen beş okulda yetenek taramaları yapılmış olup belirlenen öğrencilerle çalışmalara başlanmıştır. Projenin müzik yeteneği olan öğrencilerin doğru yönlendirme yapılmasına katkı sağlayacağını düşünüyoruz.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi