Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yeni Üniversite Öğrencilerine Otobüs Terminalinde Sürpriz Karşılama

24 Eylül 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Yeni Üniversite Öğrencilerine Otobüs Terminalinde Sürpriz Karşılama
Yeni Üniversite Öğrencilerine Otobüs Terminalinde Sürpriz Karşılama

24 Eylül 2018 Pazartesi günü başlayan 2018-2019 Akademik yılı öğrenim dönemi için ilk defa Çankırı’ya gelen üniversite öğrencilerini Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı Şehirlerarası otobüs terminalinde karşılayarak hoş geldiniz dedi.

Şehirlerarası otobüs terminaline kurulan stantta üniversite Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı personeli tarafından öğrencilere üniversiteyi tanıtıcı broşür ve kitapçıklar verilirken ayrıca ulaşım ve kalacak yer durumları ile ilgili yardımcı olundu.

Öğrenciler için kurulan stanttı ziyaret eden Prof. Dr. Hasan Ayrancı öğrencilere “ilimize ve üniversitemize hoş geldiniz” dedi.

Rektör Ayrancı, öğrencilere üniversiteyi tanıtıcı hediyeler verirken kendilerinin ulaşım, kalacak yer ile ilgili sorularını cevaplayarak çözüm üretti.

Prof. Dr. Hasan Ayrancı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2018-2019 öğretim yılının ilk günü olması dolayısıyla şehre çok sayıda öğrencinin geldiğini söyledi.

Farklı şehirlerden misafirlerin geldiğini ve onların ilk kendilerini görmelerini istediklerini anlatan Ayrancı, “Onların ilk bizi görmesi ve bizim hizmetlerimizi tanıması için burada karşılıyoruz. Amacımız yeni gelen öğrencilerin bir paniğe kapılmaması, `nereye gideceğiz` diye bir huzursuzluk hissetmemesi ve en doğru ağızdan nerede kalabileceğini, nerede yiyebileceğini, hangi sorunlarına nasıl çözüm bulabileceğini burada arkadaşlarımızdan öğrenmesi.” dedi.

Üniversite olarak bütün imkanları öğrencilerin hizmetine sunduklarını belirten Ayrancı, “Bugün de ben temsili olarak ilk gün gelmiş bulunuyoruz. Burada öğrencilerimizi karşılıyoruz, hasbihal ediyoruz. Sorunlarını öğreniyoruz ve eğer bir sorunları olursa bize her türlü ulaşabileceklerini ifade ediyoruz. Hepsi bize emanet. En önemli değerimiz, gençlerimiz, çocuklarımız.” şeklinde konuştu.

Öğrencilerde Akademik yılın ilk gününde Rektör düzeyinde otobüs terminalinde karşılanmalarının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ederek Rektör Ayrancı’ya teşekkür ettiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi