Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yeni Meclis Başkanı Mustafa Çıbık Oldu

12 Nisan 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Yeni Meclis Başkanı Mustafa Çıbık Oldu
Yeni Meclis Başkanı Mustafa Çıbık Oldu

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından yeni seçilen Çankırı İl Genel Meclisi üyeleri ilk toplantısını gerçekleştirdi.

İGM’nin Nisan ayındaki ilk oturumunda meclis başkanı, 1. ve 2. Başkanvekili, kâtip üyeler, il encümeni ve ihtisas komisyonları seçimlerini gerçekleştirdi. En yaşlı üye Alaattin Demir başkanlığında toplanan meclis, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından seçimlere geçti.

Başkanlık için Ak Parti Grubu Mustafa Çıbık’ı, MHP Grubu ise Kamil Çoban’ı aday gösterdi. Gizli oyla yapılan seçimler sonunda 19 oy alan Mustafa Çıbık yeni İl Genel Meclis Başkanı olurken, Kamil Çoban 8 oy aldı. İlk toplantıya, Ak Parti İl Başkanı Celal Kaman, MHP İl Başkanı Hasan Çakır ile Merkez ve bazı eski meclis üyeleri katıldı.

Seçimlerden önce Ak Parti İl Başkanlığında saat 10.00’da toplanan Ak Parti Grubu, grup adayını belirlemek üzere kendi arasında oylama yaptı. Oylamada İGM Merkez 1’nci sıra üyesi mevcut meclis Başkanı Ruhi Şeker ile 2’nci sıra üyesi Mustafa Çıbık aday oldu. İl Bakanı Celal Kaman’ında oy kullandığı sandıktan Mustafa Çıbık 10-9 üstünlükle çıktı. 

Meclis oturumunun kapanmasının ardından başkanlık makamında devir-teslim töreni yapıldı. Görevi Mustafa Çıbık’a devreden Ruhi Şeker, “Nisan 2014 yılında almış olduğum İl Genel Meclis Başkanlığı görevini bugüne kadar alnımın akıyla yerine getirdi. 5 yıllık dönemde kararlarımızın yüzde 95’ini oy birliği ile aldık. Bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağımıza inanıyorum. Çankırı’nın hepimizin ortak paydası olduğuna inanarak çalışacağımıza bütün kalbimle inanıyorum” dedi.

Devir teslim törenin ardından karşılıklı çiçek takdimi gerçekleştirildi. Çıbık, Ruhi Şeker’e teşekkür ederek ağır bir sorumluluk aldığının bilincinde olduğunu ifade etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi