Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yapraklı MYO Öğrencileri MKE Gazi Fişek Fabrikasına Teknik Gezi Gerçekleştirdi

26 Temmuz 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Yapraklı MYO Öğrencileri MKE Gazi Fişek Fabrikasına Teknik Gezi Gerçekleştirdi
Yapraklı MYO Öğrencileri MKE Gazi Fişek Fabrikasına Teknik Gezi Gerçekleştirdi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Yapraklı Meslek Yüksek Okulu İş Sağlığı ve Güvenliği öğrencilerinin mesleki gelişimlerine katkı verebilmek amacıyla ÇAKÜ Yapraklı MYO Öğretim Görevlisi ve İSAG, İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği Yön. Krl. Bşk Levent Kavlak nezaretinde Ankara’da bulunan Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Gazi Fişek Fabrikasına teknik gezi gerçekleştirdiler.

Türk savunma sanayinin temelini oluşturan MKE Kurumu, değişik isim ve statüler altında 15. yüzyıl Osmanlı İmparatorluğu dönemine kadar inebilen tarihe sahiptir. Kurulduğu günden bu yana ülkemizin sanayileşmesinde çok önemli bir rol oynamakla birlikte, MKE ait işyerlerinde güvenlik kültürünün oluşumu ve sürekliliğinin sağlanması konusunda uzun yıllardır örnek çalışmalar yapmaktadır.

Levent Kavlak teknik gezi organizasyonu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Ülkemiz için yaptığı üretimle çok büyük bir gurur kaynağımız olan MKE Gazi Fişek Fabrikası, Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencilerimizi en güzel şekilde ağırlamıştır. Fabrika içerisinde İSG alanında yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme sunumunun ardından saha gezisi gerçekleştirilmiştir. Teknik gezi esnasında öğrencilerimize ev sahipliği yapan ve çok güzel bir misafirperverlik gösteren MKE Gazi Fişek Fabrikası Müdürü Sayın Arel Çağman, MKE Gazi Fişek Fabrikası İş Güvenliği Uzmanları meslektaşlarımız Niyazi Kantar, Cumali Han ve Vecdi Osmanoğlu’na çok teşekkür ederiz.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı hocamız başta olmak üzere okul yönetimine; öğrencilerimize ve çalışmalarımıza verdikleri desteklerden dolayı şükranlarımızı sunarız.

Geleceğin İş güvenliği uzmanlarını İSG alanında örnek çalışmaların yapıldığı kurumsal işyerleri ve İSG konusunda deneyim kazanmış meslektaşlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz. “dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi