Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Valimiz Hamdi Bilge Aktaş İçin Veda Programı Gerçekleştirildi

11 Haziran 2020
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Valimiz Hamdi Bilge Aktaş İçin Veda Programı Gerçekleştirildi
Valimiz Hamdi Bilge Aktaş İçin Veda Programı Gerçekleştirildi

11.06.2020

Önceki gün Resmi Gazetede yayınlanan 09/06/2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararıyla Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ için Valilik Konferans Salonunda bir veda programı gerçekleştirildi.

Programa Valimiz AKTAŞ’ın yanı sıra İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan TUNÇ, Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa ÇIBIK, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile kamu görevlileri katıldı. Veda programında açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, Pazartesi günü ilimizden ayrılması beklenen Valimiz AKTAŞ için düzenlenen veda programının zaman darlığı ve yaşanan pandemi süreci sebebiyle kurumları tek tek ziyaret etmesinin mümkün olamaması nedeniyle gerçekleştirildiğini ifade ederek, yaklaşık 3 yıldır ilimizde görev yapan Valimiz AKTAŞ’ın bu süre zarfında bütün Çankırı’nın gönlünü fethettiğini ve gerçek bir devlet adamlığı yaptığını ifade etti. ASLANER konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sayın Valimiz ne hamaset yaptı ne günü kurtarmaya çalıştı. Devletin kanunu, nizamı, düzeni ne istiyorsa onu yaptı. Bu manada biz kendisinden çok memnunduk. Ben hem kendim hem de çalışma arkadaşlarım adına bu süreçte bize gösterdiği anlayış destek, ilgi, alaka ve yönlendirmelerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Gideceği yerde ve hayatının bundan sonraki geri kalan kısmında kendisine ve eşi hanımefendiye, çocuklarına sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum ve kendi adıma helallik istiyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

Daha sonra konuşan Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, mülki idare amirliğinin süreli bir meslek olmadığını söyleyerek, bir yerde üç yıl bir yerde iki yıl veya farklı bir süre kalabildiklerini, bu açıdan Mülki idare amirliği sisteminin çok organize bir meslek olduğuna dikkat çekti. Mülki idare amirliğinin, özellikle de kaymakamlık sisteminin bu ülkenin sigortası olduğunu vurgulayan Valimiz AKTAŞ şunları söyledi: “Bu sistemin ayakta tutulması, güçlü bir şekilde devam ettirilmesi lazım. Özellikle kriz günlerinde, afetlerde, olağanüstü durumlarda Mülki İdare Amirliği sistemi olmazsa olmazdır. Bu yönden bu kriz sürecinde de gerek Mülki İdare Amirlerimiz gerekse diğer yöneticilerimiz, belediye başkanlarımız da diğer kurumsal yapısı olan arkadaşlarımız da örnek bir çalışma sergilediler ve ilimiz bu yönden hakikaten Türkiye ortalamasına baktığımızda çok iyi bir noktada. Herkese bu anlamda teşekkür ediyorum. STK’larımız da tabi bunların arasında onlara da şükranlarımı sunuyorum. Bizim Valilik Sisteminin üst sınırı belli değil 10-15 sene de olabilir, bir ile geldiğiniz zaman ertesi gün hükümet atandıktan sonra hoş bir izlenim vermedi ben bu kişiyi değiştirdim de diyebilir. Bununla ilgili en ufak bir endişemiz yok. Ben de bu yönden kararnameyi gece öğrendiğimde en ufak üzüntü, sitem ve benzeri bir şey duymadım. Üç seneye yakındır buradayız. Biz Çankırı halkından razıyız. Hakikaten devlete, Türkiye ortalamasının çok üzerinde olan bir bağlılığı olan Anadolu insanlarının yaşadığı bir şehrimiz Çankırı… Bu nedenle burada elimden gelen hizmetleri yaptığım için rahatım. Giderken de gönlüm rahat gidiyorum Allah’ın izniyle. Buraya atanan kardeşimiz de dinamik genç bir kardeşimizdir. Göreve gelen kardeşimiz benden çok daha genç, o nedenle benden daha çok koşturacaktır, Çankırı’ya daha iyi hizmet verecektir. Ankara birikimi, deneyimi vardır. Ankara’da görev yaptığı için orada çevresi vardır. O nedenle Ankara’daki kaynaklara ulaşma açısından da benden daha şanslı olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple ilimiz için iyi bir kişidir. Sizler ile birlikte koordinasyon içerisinde umarım çok güzel hizmetleri olacaktır. Çankırı ilimizi daha yüksek yerlere taşıma adına kendisine buradan güzel temennilerde bulunuyorum. Sizlerde hakkım varsa helal ediyorum. Sizlerin de haklarınızı helal etmenizi temenni ediyorum.”

Veda programının ardından Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığını ziyaret ederek, kurumların şeref defterlerini imzaladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi