Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Programlamaya Giriş Yaz Kursu

11 Temmuz 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Programlamaya Giriş Yaz Kursu
Programlamaya Giriş Yaz Kursu

TOBB Fen Lisesi Öğrencilerimiz Stanford – Koç Üniversitesi Programlamaya Giriş Yaz Kursundalar

Koç Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi işbirliği ile 24 Haziran – 4 Temmuz 2019 tarihleri arasında Koç Üniversitesi kampüsünde gerçekleşen “Programlamaya Giriş (Introduction to Computer Science Course)”  Yaz Kursu’na Çankırı TOBB Fen Lisesinden iki öğrencimiz katılmıştır.

Stanford akademisyenleri tarafından yürütülen bu iki haftalık yoğunlaştırılmış program sayesinde bilgisayara ve matematiğe ilgi duyan lise öğrencileri, Stanford Üniversitesi’nin oldukça popüler olan CS106A kodlu dersini Stanford akademisyenlerinden alma ve eğlenceli bir sistemle Java dilinde programlama öğrenme imkanına sahip olmuşlardır. Program sonunda öğrencilere katılım sertifikası verilmiştir.

Kursa katılan öğrencilerimizin Kurs ile ilgili düşünceleri:

Sefer ÇINAR: “Cs Bridge içeriğe baktığınızda gayet anlaşılır “2 hafta süren bir programlama eğitimi” ama yaşadığınız tecrübe kesinlikle çok detaylı ve güzel. Çünkü sadece bir kurs almış olmuyorsunuz, 2 haftalığına üniversite hayatını yaşamış oluyorsunuz. Gerek farklı insanlarla tanışmak, gerek büyük anfilerde derslere girmek, daha sonrasında size verilen günlük ödevleri yapmak bu hissi kuvvetlendiriyor.

Eğitim kısmına gelirsek gerçekten çok etkili bir şekilde veriliyor. Lablardaki hocalar size hangi kodu yazmanızı değil nasıl bir mantık yürütmeniz gerektiğini söylüyor. Bu da ezberden uzak bir eğitimi sağlıyor.Az da olsa ilgisi olan herkesin deneyimlemesi gerektiğini düşündüğüm bu programa umarım seneye farklı arkadaşlarımız da katılır.”

Mehmet Alkın BAK: “Nisan ayında okulumuzun yönlendirmesi ile Koç Üniversitesinin gençlere kodlamayı tanıtma ve sevdirme amaçlı ‘Bilgisayar Programcılığına Giriş’ kursuna başvuru yaptık. Kodlamaya olan ilgimiz ve İngilizce seviyemizden dolayı okulumuzdan iki kişi bu kursa kabul edildik. Koç Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi hocalarının ders verdiği bu kursta Türkiye’nin her yerinden yaklaşık iki yüz Fen Lisesi öğrencisi vardı. Kodlamaya karşı ortaokul döneminden gelen bir ilgim vardı. Bu kursta, okulumuzun Phyton Kulübünde geliştirdiğim kodlama bilgilerimi bir adım daha ileri götürüp yapacağım proje çalışmalarımda kullanabilmeyi hedefledim. Koç Üniversitesi Kampüsünde on gün süren bu kursta her gün bilgisayar laboratuvarlarında altı saat kodlama eğitimi aldık. Kurs sonunda bitirme projesi olarak kendi programlarımızı sunduk. Hem Koç hem Stanford Üniversitesi hocalarının bilgilendirmeleri neticesinde kodlamanın günümüzde ve de gelecekte ne kadar önemli olduğunu, hem bireysel hem de ülke olarak bu konuya çok daha profesyonelce yaklaşmamız gerektiğini bir kez daha anlamış olduk. Tüm arkadaşlarıma kendilerini geliştirmeleri için bu tür kurslara katılmalarını tavsiye ederim.”

Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder, TOBB Fen Lisemizi başarıdan başarıya götüren Fen Lisesi ailesine teşekkür ederiz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi