Dolar : Alış : 32.1203 / Satış : 32.1782
Euro : Alış : 34.9383 / Satış : 35.0013
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1007 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Üniversitenin Kitap ve Elektronik Kaynaklarını Halka Açıyor

05 Eylül 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Üniversitenin Kitap ve Elektronik Kaynaklarını Halka Açıyor
Üniversitenin Kitap ve Elektronik Kaynaklarını Halka Açıyor

Çankırı Karatekin Üniversitesi, Uluyazı Kampüsünün prestij binası olan ve 7000 m²’lik kullanım alanı ile hizmet veren kütüphanenin yazılı ve elektronik kaynaklarını halka açıyor.

Elektronik kaynaklar açısından ULAKBİM erişimi sağlanan veri tabanları hizmete sunulan kütüphanede, görme engelliler için tasarlanmış 2 adet bilgisayar, kâğıt ve zaman israfını ortadan kaldıran yüksek çözünürlüklü kitap tarama cihazı, 3 adet grup çalışma odası 7 adet bireysel çalışma odası bulunmakta.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı yaptığı açıklamada “Kütüphanemiz modern kütüphanecilik ilkeleri doğrultusunda, eğitim ve öğretim hayatını geliştirip destekleyerek bilgi toplumu yaratılmasına yönelik çağdaş, yaratıcı, üretken, araştırmacı gençler yetiştirilmesine katkıda bulunmak, öğrenen organize olmayı ve bilgiyi paylaşmayı ilke edinmek vizyonuyla çalışma hayatını sürdürmektedir. Çankırı Karatekin Üniversitesi Kütüphanesi, günümüzde ve gelecekte, öğrenciler, öğretim üyeleri ve diğer araştırmacıların bilgi ihtiyaçlarına cevap verecek bir koleksiyonla, tüm bilimsel aktivite ve çalışmalara destek olmak amacıyla imkanlarını akademisyen, öğrenci ve diğer personelimize sunmaktadır. Biz bu kaynakların kullanımını ve kütüphane imkânlarını şehrin külli aklı olan bir şehir üniversitesi olarak ülkemizin son zamanlarda maruz kaldığı küresel saldırı ve kuşatmalara karşı eleştirel düşünme gücüne sahip, sorgulayıcı ve bilgi erişim yöntemlerini bilen, edindiği bilgiyi sosyal ve kültürel yaşamında uygulamayı başaran bireylerin yetişmesine katkı sağlamak için halkımızın kullanımına açmış bulunmaktayız. Kütüphanemizden yararlanmak isteyen tüm Çankırılı hemşerilerimizi bilginin merkezine bekliyoruz.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi