Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Üniversite Tercih Sistemi ve Kariyer Planlama Semineri Yoğun İlgi Gördü!

02 Ağustos 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Üniversite Tercih Sistemi ve Kariyer Planlama Semineri Yoğun İlgi Gördü!
Üniversite Tercih Sistemi ve Kariyer Planlama Semineri Yoğun İlgi Gördü!

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) tarafından birlikte düzenlenen seminer üniversite adayları ve velileri tarafından yoğun ilgi gördü ve beğeni topladı.

Üniversite sınav sonuçları açıklanmasının ardından tüm adayları ve ailelerini tercih heyecanı sardı. Öğrencilerin ve velilerin heyecanına ortak olmak, sağlıklı ve doğru tercih yapabilmek ve kariyer gelişimi konusunda öğrencileri bilgilendirmek amacı ile 100.Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seminere ÇAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Nuri ÖNER, Rektör Özel Kalem Müdürü Fikret KEDERSİZ, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, üniversite adayı öğrenciler ve aileleri katıldı.

Seminerin açılışında söz alan ÇAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Nuri ÖNER, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin akademik ve idari yapısı, teknik altyapısı, fiziki durumu, sosyal imkânları, bölümleri ve barınma durumu hakkında, ayrıntılı bilgi verdi ve Edebiyat ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi üzerine kurulmuş Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin rotasını, açtıkları istihdama yönelik bölümlerle günün ve çağın gerekliliğine uygun olarak Sağlık ve Mühendislik Fakültesi üzerine çevirdiklerini belirtti. Öğrencilerin neden Çankırı Karatekin Üniversitesi’ni tercih etmeleri gerektiği konusunda önemli bilgiler paylaştı.

Seminerin ikinci bölümünde ise Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN ise öğrenci ve ailelere; üniversite tercih sistemi, tercih rehberi, burslar ve özel koşullar, tercih listesi hazırlama, doğru tercih için taktikler, tercih takvimi ve kayıt dönemi ile ilgili ayrıntılı bilgi vererek veli ve öğrencilerin konu ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

Daha sonra söz alan ÇAKÜ Rektör Özel Kalem Müdürü Fikret KEDERSİZ, öğrencilere ilgi ve yetenekleri doğrultusunda severek, tutkuyla yapacakları mesleğe yönelik tercih yapmalarının çok önemli ve başarı için gerekli olduğunu vurguladı.

Seminerin kapanış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK de kendisi de bir sınav olan hayatın, öğrencilere tüm yaşamlarını etkileyen bir tercih yapmak durumunda bıraktığını söyleyerek “Şüphesiz ki yapacağınız tercih çok önemli ama hayatın ya da bir şeylerin sonu değil. Sınavda başarılı olmak çok önemli, sizler bunu başardınız ve şimdi sıra doğru tercih yapma zamanında. Bunun için Rehberlik Araştırma Merkezimiz sizlere yardımcı olabilmek için tüm hazırlıklarını yaptı ve sizleri bekliyor. Sevdiğiniz alanlara, mutlu olacağınız, büy

ük bir aşkla yapacağınız mesleklere yönelik tercih yapmanızı öneriyor, hepinize başarılı ve doğru tercih yapacağınız bir dönem yaşamanızı diliyorum. Bu faydalı seminerin planlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürüne, değerli çalışma arkadaşlarıma ve tüm katılımcılara da çok teşekkür ediyorum’ dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi