Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Üniversite Sınavı İçin Son Başvuru Sadece 19 Mart Tarihinde Yapılacak

19 Mart 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Üniversite Sınavı İçin Son Başvuru Sadece 19 Mart Tarihinde Yapılacak
Üniversite Sınavı İçin Son Başvuru Sadece 19 Mart Tarihinde Yapılacak

2019-2020 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına alınacak öğrencilerin seçimi ve tercihlerine göre yerleştirilebilmeleri amacıyla, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları 6 Mart 2019 tarihinde sona ermişti. Ancak ÖSYM başvuru yapamayan adaylar için bir fırsat daha verdi. Üniversite sınavına girmek isteyen adaylar için sadece bir günlüğüne geç başvuru yapılabilecek. Geç başvuru günü: 19 Mart 2019

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 1. Oturum (TYT)  15 Haziran 2019’da Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2. Oturum (AYT) Sınavı da 16 Haziran 2019’da yapılacaktır.

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından sınavlara hazırlanan öğrenci ve ailelere yönelik bilgilendirme çalışmaları yapmaktadır. Sınavın içeriği, sınavlarda başarılı olmanın yöntemleri, tercih ve kariyer danışmanlığı hakkında bilgi almak isteyen tüm öğrencilerimiz Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezini ziyaret edebilirler.  Merkeze gelme imkânı bulamayan öğrenciler için de ALO REHBERLİK uygulaması ile telefonla danışmanlık hizmetinden faydalanabilir.

Adayların ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

           Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi