Dolar : Alış : 31.1201 / Satış : 31.1761
Euro : Alış : 33.6543 / Satış : 33.7149
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

22 Nisan 2020
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

22.04.2020

23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’dır. Bugün, 100. yıl önce açılışı gerçekleşen ve Millî Mücadeleyi yürüten Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıl dönümünü ve bugüne atfedilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Cihan Harbi ve akabinde milletimize dayatılan Sevr Antlaşması ile esarete mahkûm edilmek istenen Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde elindeki kıt imkânlar ile mücadele etmiş ve bağımsızlığını kazanmıştır. Bu sebeple 23 Nisan, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan Cumhuriyetimizin bir asır önce temellerinin atıldığı gündür. 

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bu günü çocuklarımıza armağan ederek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza olan sevgi ve güvenini en üst seviyede göstermiştir. Çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

 Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Millî Mücadelenin kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle yâd ediyorum. Meclisimizin 100. Kuruluş yıldönümünü ile halkımızın ve çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Hamdi Bilge Aktaş
Çankırı Valisi

http://www.cankiri.gov.tr/ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayrami-kutlama-mesaji-2020

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi