Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Şehit Astsubay Ömer HALİSDEMİR’i kabri başında andı

16 Temmuz 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Şehit Astsubay Ömer HALİSDEMİR’i kabri başında andı
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Şehit Astsubay Ömer HALİSDEMİR’i kabri başında andı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ve Ailesi olarak bizler, bugün burada, Türkiye’nin birçok ilinden NİĞDE’nin BOR ilçesi Çukurkuyu beldesine gelerek, tüm şehitlerimizi ve 15 Temmuz Kahramanımız, meslektaşımız Şehit Astsubay Ömer HALİSDEMİR’i kabri başında anmak için toplanmış bulunuyoruz.

Sözlerime Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bir sözüyle başlamak istiyorum.

“Türk milletinin toplumsal düzenini bozmaya yönelik didinmeler, boğulmaya mahkumdur. Türk milleti, kendinin ve memleketinin yüksek menfaatleri aleyhine çalışmak isteyen karıştırıcı, sefil, vatansız ve milliyetsiz beyinsizlerin saçmalamalarındaki gizli ve kirli emelleri anlamayacak ve onlara hoşgörü ile davranacak bir topluluk değildir. O, şimdiye kadar olduğu gibi doğru yolu görür. Onu yolundan saptırmak isteyenler ezilmeye, kahredilmeye mahkumdur. Bunda köylü, işçi ve bilhassa kahraman ordumuz candan beraberdir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Bu sözler, her şeyi net bir şekilde açıklıyor. Türk Milleti, tarihi boyunca sürekli ateşle imtihan olmuş, saldırı ve ihanetlere maruz kalmış fakat bu zorluklar karşısında yılmamış, birleşip kenetlenmiş ve Türk’ün gücünü ortaya koymuştur.

15 Temmuz, hainlere karşı vatanını ve milletini korumak için gözünü kırpmadan canını feda eden ve şehit olan kahramanımız Astsubay Ömer HALİSDEMİR’in şehadet şerbetini içtiği gündür.

15 Temmuz 2016 gecesi Fetullahçı terör örgütü, devleti ele geçirmek ve milleti tahakküm altına almak için, haince bir darbe girişimine kalkıştı.

Bu girişimin asıl amacı; ülkemizi tarihte görülmemiş bir kaosa sürükleyerek iç savaş ve kardeş kavgası başlatmak, nihai amacı ise; Türkiye Cumhuriyeti’ni bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti.

Bu durum karşısında, milletimiz ve Astsubay Ömer HALİSDEMİR ne yaptı?

Özgürlüğümüze kasteden saldırılar karşısında dik durup, canları pahasına vatanını ve milletini savundu.

Şu anda hala Afrin’de, Kandil’de, Hakurk’da ve görev emrini aldıkları her yerde görev yapan meslektaşlarımız ne yapıyor?

Bu saldırılara karşı, aynı azim ve kararlılığı sürdürüyor.

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi aldığı emri gözünü kırpmadan yerine getirerek, darbenin seyrini değiştiren kahraman şehidimiz P.Kd.Bçvş. Ömer HALİSDEMİR ve onun nezdinde tüm şehit olan meslektaşlarımız, gönüllerdeki yerlerini almışlardır.

Değerli meslektaşlarım,

Biz Astsubaylar; Vatan savunmasında, Devlet ve Milletimize hizmet etmek için çıktığımız bu kutsal yolda, kanımız ve canımız üzerine yemin ederek mesleğe başlarız ki bu yemin emekli olana kadar değil, ölene kadar sürer. ATATÜRK İlke ve İnkılapları, bu uğurda yol haritamızdır.

Biz Astsubaylar, vatanı sevmenin en büyük delilinin, uğrunda ölmek olduğu bilinciyle Türk Milletinin, hürriyetine, istiklal ve istikbaline kimseye dokundurtmayacağımızı, bu uğurda her zaman ve her yerde, canlarımızı seve seve feda edeceğimizi biliriz.

Bugün de görevi başındaki Astsubaylarımız, ülkemiz içinde ve dışında terörle mücadelede, biraz önce belirttiğim gibi Afrin’de, Kandil’de, Hakurk’da ve görev emrini aldıkları her yerde, arkalarına bakmadan görevlerini aynı inanç ve görev bilinciyle yapmaktadırlar.

Bugün bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak, bayrağımız dalgalanabiliyorsa, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları sayesinde, İstiklal Savaşı’nda ve Çanakkale’de savaşan, sınır dışında mücadele eden Mehmetçiklerimiz, şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir.

Değerli misafirler ve basın mensubu arkadaşlarım,

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin saygıdeğer üyeleri olarak bugün buradan, milletimizi yok etmek ve vatanımızı bölüp parçalamak isteyen düşmanlara ve hainlere karşı, bütün kararlılığımızla haykırmak istiyoruz:

Ne yaparsanız yapın asla başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyecek vatanımızı parçalayamayacaksınız, bayrağımızı indiremeyecek devletimizi yıkamayacaksınız. Asla ve asla Türk Milleti’ni esaret altına alamayacaksınız.

Değerli Meslektaşım Ömer,

Tek başına kahramanca savaştın. Bizler, unutulmaz cesaretin karşısında Emekli Astsubaylar olarak huzuruna dua etmeye geldik. Türk Milleti seni Kahraman Astsubay olarak 15 Temmuz 2016 tarihine not düştü. Bizlerin kalbinde Kahraman Astsubay Ömer HALİSDEMİR olarak hep yaşayacaksın.

Değerli misafirler,

İleri yaşlarına rağmen, Türkiye’mizin dört bir tarafından uzun ve meşakkatli bir yolculuktan sonra buraya gelen tüm üyelerimize, meslektaşlarımıza, eş ve çocuklarına çok teşekkür ederim. Bilhassa, üyelerimizin yolculuğu esnasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak, güvenli bir şekilde buraya ulaşmalarını sağlayan ve büyük özveri ile kendileri de burada bulunan, görevleri başındaki İl ve İlçe Başkanlarıma da çok teşekkür ederim. Ayrıca siz değerli basın mensubu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum, her türlü zorluklara rağmen bizlerin sesini dünyaya duyurduğunuz için.

Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, üzerinde yaşadığımız vatan topraklarının bütünlüğü ve devletimizin bekası için, canını feda etmiş kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Hayatta olan gazilerimize sağlıklar diliyor, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aile fertlerine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.

Siz değerli misafirlerimize de burada bizlerle birlikte olup bu anlamlı güne ortak olduğunuz için teşekkür ederim.

İnsan büyür beşikte, mezarda yatmak için,

Ve kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için.

Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Seçkin KARAŞAHİN
TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ
ÇANKIRI İL BAŞKANI

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi