Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türk Ocaklarından İstanbul’un Fethi’nin 567. Yılı Kutlaması

29 Mayıs 2020
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Türk Ocaklarından İstanbul’un Fethi’nin 567. Yılı Kutlaması
Türk Ocaklarından  İstanbul’un Fethi’nin 567. Yılı  Kutlaması

Türk Ocakları Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 29 Mayıs İstanbul’un Fethi’nin 567. Yılı ve Kasım Beyi Anma Programı düzenlendi.

Programa Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’de katıldı.  Esen, “29 Mayıs, Fatih Sultan Mehmet Han’ın Türk’ün gücünü ve zekâsını tüm dünyaya bir kez daha kanıtladığı gündür.” dedi.

Fatih Sultan Mehmet Han’ın halasının meftun olduğu Çankırı İmaret Camisi avlusunda düzenlenen programın Türk Ocakları Çankırı Yönetim Kurulu adına açılış konuşmasını yapan Şube Başkan Yardımcısı Fatih Eroğlu, Çankırı’yı ayakta tutan değeler; Emir Karatekin, Cemalettin Ferruh, Billur Bey, Hacı Murad-ı Veli ve daha nicelerinin olduğunu, bunların önemli halkasından bir tanesinin de İsfendiyaroğlu Kasım Bey olduğunu ifade etti. Eroğlu, “Her yıl mutat olarak yoğun katılım ve çeşitli etkinliklerle düzenlemekteydik, malumunuz dünyada ve ülkemizde görülen pandemi dolayısı ile kısıtlı katılım da olsa geleneğin devam etmesi adına ecdadımızı yâd ederek İstanbul’un fethini ve Candaroğlu Kasım Bey’i dualarla anıyoruz.” diyerek desteklerinden dolayı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e de teşekkür etti.

Kısa bir konuşma yapan Başkan Esen, İstanbul’u fetheden büyük komutan ve devlet adamı Fatih Sultan Mehmet Han’ın bu zaferi Türk’ün gücünü bir kez daha tüm dünyaya kanıtladığını söylediği konuşmasında “Âlemlerin Sultanı Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’in övgüsüne mazhar olarak, İslam dünyası için farklı bir önem kazanan, bu kutlu şehrin fethi,  İslam’ın bir neferi olan Yüce Türk Milletine nasip olmuştur.” dedi.

Türk Ocakları tarafından bu yıl 12. si düzenlenen program, dualar eşliğinde son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi