Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türk eğitim-sen şube başkanı İsmail Ayhan’ın üniversitede görevde yükselme sınavları ile ilgili basın açıklaması

05 Aralık 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Türk eğitim-sen şube başkanı İsmail Ayhan’ın üniversitede görevde yükselme sınavları ile ilgili basın açıklaması
Türk eğitim-sen şube başkanı İsmail Ayhan’ın üniversitede görevde yükselme sınavları ile ilgili basın açıklaması

Bilindiği gibi Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ı ziyaret etmiş, ertelenen görevde yükselme sınavının bir an önce yapılmasını talep etmişti. YÖK Başkanı da Genel Başkanımızın ziyareti sırasında üniversite personeli için Görevde Yükselme Sınavı’nın 2019 yılının ilk çeyreğinde yapılması için talimat vermişti.

Konuyla ilgili beklenen gelişme yaşandı. YÖK, üniversitelere yazı göndererek, Görevde Yükselme Sınavı’nın  2019 yılında Mart ayı içerisinde yapılacağını duyurdu.

Bir açıklama yapan Genel Başkanımız Geylan YÖK Başkanı Sayın Yekta Saraç’a teşekkür etti ve şunları kaydetti: “YÖK Üniversitelere bir yazı göndererek Görevde Yükselme Sınavı’nın Mart ayı içerisinde yapılacağını duyurarak, üniversiteler tarafından ihtiyaçların planlanarak bildirilmesini istedi.
Üniversite çalışanlarının uzun süredir beklediği bu haberden dolayı YÖK’e teşekkür ediyoruz.
Yapılacak merkezi yazılı sınav sonuçlarına göre çalışanların görevde yükselme işlemlerinin gerçekleştirilmesini, hak gasplarına neden olabilecek mülakat uygulamalarının asla bu sürece dahil edilmemesini ısrarla talep ediyoruz.”

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi