Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türk Büyükleri: Bilge Kağan Konferansı Yapıldı

13 Aralık 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Türk Büyükleri: Bilge Kağan Konferansı Yapıldı
Türk Büyükleri: Bilge Kağan Konferansı Yapıldı

Üniversitemiz Türk Dünyası Araştırma Topluluğu tarafından düzenlenen ve Dr. Öğretim Görevlisi Asım Çağrı Şenol’un konuşmacı olarak yer aldığı “Türk Büyükleri Bilge Kağan Konferansı” Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Bilge Kağan’ı anlamak için temel mantığın Orhun Kitabelerini anlamak olduğunu belirterek sözlerine başlayan Şenol, Orhun Kitabelerinin gelecekte Türk Milletinin daha önce düşülen sıkıntılara düşülmemesi için yazıldığını söyledi.

Bilge Kağan’ın devletin başına geldikten sonra devleti istediği seviyeye getirdiğini ifade eden Asım Çağrı Şenol, Bilge Kağan’ın kendi tabiriyle aç olanı doyurduğunu çıplak olanı giydirdiğini söyledi. Bilge Kağan’ın tam bir sosyal devlet anlayışı çerçevesinde bu sözü yazdığını söyleyen Şenol, Bilge Kağan’ın genel anlamda bakıldığında da “birlik olmalıyız” mesajı verdiğinin altını çizdi. Bilge Kağan’ın formül olarak birlik olunursa ayakta kalınacağını söylediğini belirten Şenol, Orhun Kitabelerinde bulunan yazılardan da örnekler verdi.

Konferansın sonunda Türk Dünyası Araştırma Topluluğu Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Emine Çeliksoy, Dr. Öğretim Görevlisi Asım Çağrı Şenol’a tuz lambası takdim etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi