Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Teşekkürler Sayın BOZ

17 Aralık 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Teşekkürler Sayın BOZ
Teşekkürler Sayın BOZ

05 Aralık 2018 tarihli “Şehrin merkezinde bir park… Alparslan Türkeş Parkı” haberimizin ardından belediyemiz Başbuğ Türkeş’in Adını şanına layık bir şekilde  Çankırı’da yaşatmak için çalışmalara başladı.

Belediyemiz resmi sitesinden yayınlandığı şekliyle;

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Alparslan Türkeş Parkı çalışmalarının startını verdi. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Hüseyin Boz, Başbuğ Türkeş’in adını, şanına yakışır bir şekilde Çankırı’da yaşatmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Çankırı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler,  Buğday Pazarı Mahallesi Yapraklı Yolu ile Tosya Caddesi arasında kalan 9100 metrekarelik alanda Alparslan Türkeş Parkı yapımına başladı. İş makineleri ile düzenlenen alanın 4150 metrekaresi yeşil alana, 3000 metrekaresi otoparka, 643 metrekaresi ise meydan için ayrılacak. Çim amfi tiyatro, seyir terasları, dinlenme alanları, engelli ulaşım rampaları, kaya bahçeleri, yürüyüş yolları ve konsept koku bahçelerinin olacağı parkın içerisinde Alparslan Türkeş’e ait heykel ile bilgi panoları da yer alacak. Park, yapımının tamamlanmasının ardından Çankırılılara yeni bir dinlence alanı sunacak.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi