Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Temizlik Malzemelerini Üretiyoruz

05 Ocak 2020
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Temizlik Malzemelerini Üretiyoruz
Temizlik Malzemelerini Üretiyoruz

Bakanlığımızın yayınlamış olduğu 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda okullarımız çalışmalarına devam ediyor. Bu doğrultuda Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi Alanı öğrencilerimiz sıvı sabun, yüzey temizleyicisi, çamaşır suyu gibi temizlik malzemelerini kendi imkânları ile üretmeye başladılar.

2023 Eğitim Vizyonunda “Döner sermaye kapsamında gerçekleştirilen üretim, hizmetlerin miktar ve çeşitliliğinin artırılması teşvik edilecektir. Bu kapsamda eğitim ortamlarının altyapı, donatım ve temrinlik malzeme ihtiyaçları karşılanacaktır.” hedefi bulunmaktadır. Öğrencilerimiz de 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine ulaşmak, okullarımızı üreten bir kurum haline getirmek, mesleki anlamda tecrübe kazanmak için çalışmalarını sürdürüyorlar.

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi Alanı öğrencilerimizin ürettiği temizlik malzemeleri, ilimizde bulunan diğer okullarımızın temizliğinde kullanılmak üzere yola çıktı. Konu ile alakalı Okul Müdürü İsmail KARABASMAZ, ” Meslek Liseleri’nin ekonomiye, iş hayatına daha fazla katkı sağlamasını bekliyoruz. Bu anlamda bizler de çocuklarımızı teşvik etmekle yükümlüyüz. Çocuklarımız çok güzel işler başardılar. Ürettikleri malzemeleri İlimizde bulunan diğer okullara yolladık. “Öğrencilerimiz, bir taraftan eğitim aldıkları alanlarla ilgili pratik becerilerini geliştirirken diğer taraftan üretime katkıları ölçüsünde asgari ücrete kadar gelir elde edebiliyor.” dedi.

Çocuklarımızı, öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi başarılarından dolayı tebrik ederiz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi