Dolar : Alış : 32.1203 / Satış : 32.1782
Euro : Alış : 34.9383 / Satış : 35.0013
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1007 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tatlıçay Islah Projesi’nin II. Etabı İçin Hazırlıklar Başladı

04 Şubat 2021
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Tatlıçay Islah Projesi’nin II. Etabı İçin Hazırlıklar Başladı
Tatlıçay Islah Projesi’nin II. Etabı İçin Hazırlıklar Başladı

Çankırı Belediyesi, Tatlıçay ıslah çalışmalarında II. etap ön hazırlıklarına başladı. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2020 yılında projenin İstasyon Kavşağı ile Kırkayak Köprüsü arasındaki 850 metrelik birinci etap çalışmalarının tamamlanmasının ardından II. etap için kolları sıvadı.

Tatlıçay ıslah projesinin II. etap hazırlık çalışmaları kapsamında; çay tabanının ıslah edilmesi için tabanda bulunan çamurlu toprak malzeme, iş makineleri ile boşaltılmaya başlandı. Çalışmaların sağlıklı yürütülebilmesi amacı ile Rabia Parkı’nın üst kısmından Tatlıçay’a iniş rampası yapılarak bağlantı noktası oluşturuldu. 

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “İstasyon Kavşağı’ndan Rabia Parkı Köprüsü arasında kalan 800 metrelik II. etap çalışmalarımız için Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz ön hazırlıklara başladı. Mevsim şartlarına bağlı olarak, çay yatağında su debisinin yükselme ihtimalini de göz önünde bulundurarak, tabanda beton kaplama ve rigol kanal çalışmalarımızı Nisan ayında başlatmayı planlıyoruz. Sonrasında ise yine 2021 yılı içerisinde ilk etabın başlangıç noktası olan Kırkayak ve Aşiyan Köprüleri arasında kalan 400 metrelik kısımda da ıslah çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Çankırı’nın gerdanlığı olarak anılan Tatlıçay’ımızın ıslah edilmesi ile birlikte şehir içi geçiş güzergâhımızı kent estetiğine yakışır hale getireceğiz.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi