Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI

18 Ağustos 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI
TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI

İl Emniyet Müdürlüğümüzün İnternet Sitelerinden Kamuoyuna Duyurusu;

Uygarlıkların beşiği ve açık hava müzesi olan her dönemde önemli rol oynayan Anadolu’nun engin medeniyet mirasını koruyup gelecek miraslara aktarılmasını sağlamak amacıyla Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak, gelen ihbarın değerlendirilmesi ile yapılan araştırma ve çalışmalar sonucunda,

2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet suçu hakkında tarihi eser olarak değerlendirilen 128cm. Yüksekliğinde altın renkli üzerinde renkli cam işlemeleri bulunan bayan figürlü heykel ele geçirilmiş, R.E, E.B ve M.A isimli şahıslar hakkında adli tahkikat başlatılmıştır. Tahkikat esnasında heykelin aldatmaya yönelik dolandırıcılık amaçlı hazırlandığı tespit edilmiştir.
Kaçakçılıkla mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın kaçakçılık ve narkotik olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri iş yerleri, araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar bizi başarıya, halkımızı huzura kavuşturacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyrulur.

 

Kaynak.: İl Emniyet Müdürlüğü İnternet Sitesi

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi