Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SORUNLAR YUMAĞINA DÖNEN ÇANKIRI DEVLET HASTANESİ

18 Ocak 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»SORUNLAR YUMAĞINA DÖNEN ÇANKIRI DEVLET HASTANESİ
SORUNLAR YUMAĞINA DÖNEN ÇANKIRI DEVLET HASTANESİ

Sorunlar yumağına dönen Çankırı Devlet Hastanesi Aylardır Yerel basın  tarafından  gündeme getirilmektedir.  yapılan haberler yanlıştır ,yalandır ,abartıdır diyemeyeceğim eksiği vardır fazlası yoktur.

Hastane Başhekiminin görevden alınması ile başlayan bu süreç te idareciler Kök neden analizini iyi yapıp   hastane de hasta memnuniyeti , çalışan memnuniyeti ve kamu yararı gözetilmelidir.Yaşanan olaylar karşısında İl Sağlık Müdürünün Kayıtsız kalmaması ve hastane yönetimine müdahil olmak istemesi MALUM SEN  de korku endişe ve paniğe  sebep olmuş Hakkaniyetli adaletli bir yönetimin hastanedeki sendikal vesayetin şah damarını keseceğini ve bu garabet duruma son vereceklerini bildikleri için hastanede ki yönetim sorununu 15 Temmuz  destanı Fetö kumpası patates soğan hesabı ile sulandırma gayreti içine düşmüştür.Üzülerek ifade etmek istiyorum ki bu sorunların odağında sendikacıların olması bir Sivil toplum kurulusu temsilcisi Bir Memur Sendika Temsilcisi TÜRK SAĞLIK –SEN  olarak bizleri bir hayli üzmüştür.  MALUM SEN Yöneticilerin İdari kadroları işgal etmeleri  yaptıkları haksız yanlı liyakata dayanmayan uygulama , iş ve işlemlerin  toplum ve çalışan gözünde sendikacılığı kötü gereksiz ve neminem bir yapı olarak göstermiştir. Bu durum sağlık çalışanlarında da sendikacılığın sağlık çalışanının ayağına pranga olduğu algısı oluşturmuştur.Burada kabahati sendikacılık ta değil sendikacı olduğunu iddia eden bir avuç azınlığın kendi menfaat ve çıkarları için her yolu mubah gördüğü ve acımasız vijdansız ve haktan adaletten uzak tutum ve davranışlarıdır..Zulum ile abad olanın sonu da berbat olacaktır.

Artık Sağlık çalışanları ne istediklerine  nasıl yönetilmek istediklerine karar vermelidir.Haktan adaletten  liyakattan yanamı tavır sergileyecekler; yoksa baskı ve zulüm karşısın da sindirilmiş ‘’ aman bana dokunmasınlar ‘’ deyip sıranın onlara ne zaman geleceğinin korkusuyla mı çalışma hayatını idame ettireceklerdir .unutmayın ki sizlerin verdiği gücü size kullananlara bir tek imza ile dur diyebilmek erdem ve cesaretini gösterdiğiniz de üzerinizden karabasan gibi kara bulutların çekildiğini ve aydınlığın bir imzanın arkasından bir anda belirdiğini göreceksiniz.

Sağlık Bakanlığı’nda başhekim, başhekim yardımcılığı, hastane müdürlüğü ve gibi kadrolara yapılacak atamalarda Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı ile ilgili atama yapılması gerektiğini uzun bir süredir ifade ediyoruz.

Çünkü yönetici kadrolara şartsız, sınavsız ve keyfiyete göre atama yapılması kamu çalışanlarının yükselme umutlarını yok etmekte, kamu yönetimine olan inanç ve güveni sarsmaktadır.  Sağlık Bakanlığı’nın yeni dönemde eskinin bu kötü alışkanlığından kurtularak idareci atamalarında yeni bir düzen getirmesi şarttır. Sağlık Kurum ve Kuruluşları, objektif ve rekabete açık bir sınavda başarılı olmuş, mesleklerinde yetkin insanlar tarafından yönetilmelidir.

Bizim talebimiz ülkemizin ve devletimizin menfaatidir. Beklentimiz ise adaletin tesis edilmesi, ehliyet, liyakat ve tecrübenin temel kriterler olmasıdır.

 

Türk Sağlık Sen Çankırı  İl Temsilcisi

Serhat GÖKÇE

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi