Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sigara Kaçakçılığı

04 Aralık 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Sigara Kaçakçılığı
Sigara Kaçakçılığı
Çankırı İl Emniyet Müdürlüğümüz resmi sitesinden duyurulduğu haliyle;
Kaçak sigara, kıyılmış tütün, makaron, puro, pipo tütünü, elektronik sigara ve likidi gibi tütün ve tütün mamullerinin yasa dışı satışı ve terör örgütünün finans kaynağının engellenmesi ile devletimizin vergi kaybının önlenmesine ve yasal ticaretin yapıldığı piyasada haksız rekabetin önlenmesine yönelik Çankırı KOM Şube Müdürlüğü olarak halkımızın huzur ve güvenliği için yapmış olduğumuz saha çalışmaları, denetim ve kontroller doğrultusunda,
İl merkezinde tütün ve tütün ürünleri satışı ile faaliyet gösteren “M. Ticaret” isimli işyerinde 26.11.2018 günü muhtelif markalara ait üzerinde herhangi bir TAPDK ve GİB logo ve hologramı bulunmayan 33 karton, her karton içerisinde 10 adet kilitli poşet olmak üzere toplamda 330 paket = 6600 dal içi tütünle doldurulmuş satışa hazır vaziyette makaron ve 157 paket şeffaf poşetler içerisinde çeşitli ağırlıklarda üzerinde TAPDK ve GİB’e ait bandrol ve hologramı bulunmayan toplam daralı ağırlığı 27548 gr olan kıyılmış açık tütün ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler ve işyeri işletmecisi S.N. isimli şahıs hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa muhalefet suçundan adli, 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanun Kanuna Muhalefet suçundan da idari tahkikata başlanmıştır.
Kaçakçılık suçları ile mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın kaçakçılık olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri iş yerleri, araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi