Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SEVGİNİ BIRAK ÇÖPÜNÜ DEĞİL

07 Haziran 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»SEVGİNİ BIRAK ÇÖPÜNÜ DEĞİL
SEVGİNİ BIRAK ÇÖPÜNÜ DEĞİL

SEVGİNİ BIRAK ÇÖPÜNÜ DEĞİL

5.Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle derneğimiz “DOSTÇA” “Doğaya Saygı Çevreye Arkadaş Çankırı Derneği” yaşadığımız bu güzel şehrin maalesef son dönemlerde artan çöpleri yerlere atma ve yere tükürmesorununa karşı,oluşançevre kirliliğine dikkat çekme,bilgilendirme,farkındalık yaratma etkinliğini”SEVGİNİ BIRAK,ÇÖPÜNÜ DEĞİL”gerçekleştirdi.

Kuruluş tarihimiz 07.02.12017 tarihinden itibaren sürdürdüğümüz etkinliklere ve faaliyetlere bir yenisini daha eklemenin mutluluk ve huzurunu yaşamaktayız.

Doğa sevgisi ve çevre bilinci sahibi olmak ayrıcalıktır. Öncelikle bu bilincin ilk ve kalıcı adımı ailede atılır. Okullarda ve arkadaş çevresinde gelişir. Amacımız bu konuda uygun davranışlara sahip olamayan insanlarımızın  bir nebzede vicdanlarına dokunabilmek, bundan sonraki yaşamlarında daha uygun davranışlara dönebilme çabasına katkıda bulunabilmek, doğaya vefa ve çevreye saygı bilincini kazanmalarını sağlamak.

Hazırlık sürecimiz çok güzel ve hareketli geçti.2 etkinliğimiz vardı.1.si “Dünya Geri Dönüşüm ile Kalkınır” sloganıyla hareketle Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu ile birlikte Yunus Avm ‘de plastik atık malzemelerden bir sergi düzenledik.Sevgili öğrencilerimizle, Saygıdeğer Müdürümüz Şule Yurdunkulu, Öğretmenlerimiz ve el becerisiyle bize çok fayda sağlayan okul çalışanı Ertuğrul Silahsız ,okulda görevli arkadaşlarımızla beraber çok hoş anlar yaşadık. Sevgili yavrularımıza çevre bilincini ve geri dönüşümün ne kadar önemli olduğunu bir nebzede kazandırmak bizi çok sevindirdi.Her şey için sonsuz teşekkürler….Etkinliklerimiz beraberce devam edecek.

2.etkinliğimiz ise Ramazan ayı dolayısıyla iftardan sahura kadar çok hareketli olan, merkez caddelerimizden Necip Fazıl Kısakürek’te yaptık. İftar sonrası alışveriş merkezlerinin son derece harekete geçtiği, halkımızın çoluk çocuk hoşça vakit geçirdiği bu güzel akşamların keyfini bozan ise çok fazla çöplerle dolu kaldırımlardı…”Doğayım Ben Çöplükle Karıştırma Lütfen”, ”Yere Çöp Atma,İnsanlığını Unutma”, ”Tükürme Kimliğini Sokağa Taşımıış Olursun”, ”Her Yer Çöp Dolu Dünya Çöp Kutusu mu?”,”Kız Anadan Öğrenir Yere Çöp Atmamayı,Oğlan Babadan Öğrenir Yere Tükürmemeyi” gibi sloganlar ile çam ağacı tohumlarını dağıttık sevgimizi de katarak. Güzel bir farkındalık ve bilinçlendirme etkinliği olduğunu düşünüyorum.

Çankırı Vali Yardımcısı Musa Göktaş Beyefendiye,Valilik Hukuk İşleri Şube Müdürü Rabia Çayır Hanımefendiye bizlere göstermiş oldukları güven ve desteklerinden dolayı sonsuz teşekkür ederiz.

Bize bu etkinlikte Saygıdeğer Çankırı Millet  Vekili Adaylarımızdan Pelin Yıllık Hanımefendi, Kadir Şekerci Bey ve Aydın Ayanoğlu Bey ,Yardım Sevenler ve Tahtaköprü Derneği, Mhpİl,İlçe Başkanları  ve Kadın Kollarının sevgili hanımları,Ülkü Ocağı ve Türkocağımensupları,gençleri,İyi Parti mensupları,çok saygıdeğer dernek yönetim kurulumuz, üyelerimiz, fidanlarımız ,kıymetli doğa dostu arkadaşlarımız,Saygıdeğer Basın Mensupları ve Emniyet Çalışanları bizlere eşlik ettiler.Beraberce eldivenlerimizi giyinip yerden çöp topladık.Taşın altına elini koyabilen cesur yüreklerden olduk…

Çankırı’mızın çevre sorununa bir nebze de çözüm bulma çabamızda,vicdanlara çok daha geç kalmadan dokunabilme hayalimizi gerçekleştirmede bize destek veren herkese tekrar sonsuz teşekkürler.

Sivil Toplum kuruluşlarına çok iş düşüyor.Hele de böyle günlerde beraberce birlik olup harekete geçmek,sorunların çözümüne ulaşabilmek ve daha yaşanabilir Çankırı şartlarına kavuşabilme hayaline ulaşabilmek için.Ve ben bu çabanın sonuçsuz kalmayacağına eminim.

Daha nice etkinlikte “DOSTÇA” buluşabilmek dileğimle…”Çankırı Tuzuna,Yaren Kültürüne ve Doğana Sahip Çık” diyoruz.

“DOSTÇA” kalın…

Esin SARI YENİKEÇECİ
“DOSTÇA” Dernek Başkanı

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi