Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Servisler İçin “S Plaka” Dağıtıldı

25 Ocak 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Servisler İçin “S Plaka” Dağıtıldı
Servisler İçin “S Plaka” Dağıtıldı

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, okul ve personel servislerine S plaka dağıttı. Belediye Meclis kararı ile bu yılın yedinci ayından sonra Çankırı şehir merkezinde S plaka taşımayan hiçbir servis aracının personel veya öğrenci taşıyamayacağı bildirildi.

Çankırı’da uzunca bir süredir servis araçları ile kaliteli taşımacılık yapılması ve şoförlerin haklarının korunması için eksiklikleri belirleyerek çalışmalar yapan Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın S plaka çalışmalarını tamamlamasının ardından ilk etapta gerekli şartları taşıyan yaklaşık 300 kişiye S plaka verilmesi hedefleniyor.  Şoförler ve Otomobilciler Oda Başkanı Necati Akdoğan ev sahipliğinde gerçekleşen programda Belediye Başkanı Hüseyin Boz, servisçilere S plakalarını teslim etti. Bugünü milat olarak kabul ettiklerini söyleyen Oda Başkanı Akdoğan, “Başkan Hüseyin Boz’un girişimleri ile hazırlığını tamamladığımız çalışmalarımızı taçlandırıyoruz. Bu işin içerisinde ciddi bir emek var. Çalışma kapsamında sıfır araç alacak servis şoförlerimize de 500 bin TL’ye kadar kredi imkânı sağlanacak. Emek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Boz ise servis şoförlerinden gelen talep üzerine gerekli istişareleri yaparak önemli bir noktaya geldiklerini ifade etti. Boz, S plaka uygulaması ile üniversite şehri olan Çankırı’ya daha fazla ciddiyet, düzen ve kalitenin geleceğini,  ayrıca, şoförlerin de haklarının korunacağını belirterek emek veren herkese teşekkür etti.

 

Belediye Servislerin Denetimi İçin Ulaşım Amirliğini Kurdu

Öğrenci ve personel servislerinde kaliteli taşımacılığı sağlamak için başlatılan S plaka uygulamasının eksiksiz yürütülmesi ve denetiminin kolayca sağlanması için Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü altında alt bir birim olarak Ulaşım Amirliği kuruldu. Zabıta Müdürlüğü Ulaşım Amirliği, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü işbirliği ile servislerin takibini gerçekleştirecek. S plaka uygulaması kapsamında servis araçlarının her koltuğunda sensör bulunacak. Özellikle öğrencilerin güvenliği için konulan sensörler sayesinde koltuk boşsa kırmızı, koltuğa oturan bir öğrenci varsa yeşil renkteki sinyal şoföre iletilecek. Servis şoförleri bu sayede araçta öğrenci olup olmadığını rahatça algılayabilecek. Ayrıca servislerin görüntü ve ses kayıtları da Zabıta Müdürlüğü Ulaştırma Amirliğince takip edilecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi