Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sene Başı İdareciler Toplantısı Düzenlendi

17 Eylül 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Sene Başı İdareciler Toplantısı Düzenlendi
Sene Başı İdareciler Toplantısı Düzenlendi

14.09.2018 Cuma günü Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesinde İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK başkanlığında; İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri, Merkez ilçeye bağlı okul ve kurumların müdür ve müdür yardımcıları ile sene başı idareciler toplantısı düzenlenmiştir.

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Öztürk açılış konuşmasında, Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un idareci ve öğretmenlere selamlarını iletirken onlardan isteklerini de dile getirmiştir. Okul ve kurum müdürleri, yardımcıları, öğretmenler, personeller, veliler ve öğrenciler olarak hep birlikte çalışılarak başarıya ulaşılabileceği vurgulanmıştır. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü istek ve önerilere önem verdiklerini belirterek Millî Eğitim camiasının geniş bir aile olduğunu vurgulamıştır. Ailede her birey nasıl önemliyse Millî Eğitim Müdürlüğü olarak da her çalışanın o kadar değerli olduğunu belirtmiştir. Gelecek kuşaklar için yılmadan, usanmadan çok çalışmanın gerekliliğini belirten Sayın ÖZTÜRK, daha sonra genel bilgilendirmelerde bulunmuştur.

Gündem maddeleri kapsamında; temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında ücretsiz ders kitabı dağıtımının sorunsuz ilerlediği, okul ve kurumlarımızın 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına hazır halde bulunduğu bilgileri verilmiştir. Okullarımızın bakım ve onarım faaliyetlerinin tamamlanıp yeni döneme hazır hale getirildiği belirtilmiştir. Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yüksek Öğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı (TYT-AYT-YDT) sonuçları değerlendirilmiş, başarıyı arttırmak için yapılacak faaliyetler konuşulmuştur. Okul ortamındaki personel sayı ve durumları hakkında bilgiler verilmiş, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında çalışacak kişilerin dağılımı ve güvenlik görevlisi konularında bilgilendirmeler yapılmıştır. Okul güvenliği ile ilgili alınmış önlemler hakkında bilgi verilmiş, her öğrencinin idareci ve öğretmenlere emanet olduğu vurgulanmıştır. İlimizdeki öğretmen sayı ve durumları ile ilgili bilgiler sunulmuş, öğretmen ihtiyacını giderici tedbirler açıklanmıştır. Taşıma yoluyla eğitime erişim faaliyetlerinden bahsedilmiş, ihalelerin tamamlandığı ve öğrencileri taşımaya hazır halde bulundukları belirtilmiştir. Öğrencilerimiz barınma ve yemek ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlıkların tamamlandığı belirtilmiş, okul ve kurumların her yönden eğitim öğretime hazır olduğu vurgulanmıştır. Ölçme Değerlendirme Merkezinin çalışmalarından bahsedilmiş, hizmetiçi eğitimler hakkında bilgiler verilmiştir. Okullarımızda Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının açılmasının önemi ve öğrencilerimize destek olunması konularında bilgiler verilmiştir.

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın ÖZTÜRK’ün konuşmalarından sonra idarecilerin soru, görüş ve önerileri dinlenmiş, Millî Eğitim Müdürlüğü idarecileri tarafından gerekli açıklamalar ve bilgilendirmeler yapılmıştır.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının her yönden başarılı geçmesi dilekleriyle toplantı son bulmuştur.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi