Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şehidime Vefa Projesi

22 Mart 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Şehidime Vefa Projesi
Şehidime Vefa Projesi

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 09 Mart 2019 tarihinde başlatılan ve 18 Mart 2020 tarihinde bitirilmesi planlanan “ Şehidime Vefa” adlı projenin ilk aşamasında vatanımızın müdafaası, milli birlik ve beraberliğimizin devamı için canlarını seve seve feda eden 135 şehidimizin kabirleri ziyaret edilerek,  al bayraklarla yeniden donatıldı.

Proje kapsamında görev alan idareci, öğretmen ve öğrenciler sadece şehitlerimizin kabirlerini ziyaret etmekle kalmayıp aynı zamanda tüm şehitlerimizin ailelerine de ziyarette bulunmuş ahde vefa hususunda üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalışmışlardır.

İlimiz içerisinde yer alan tüm ilçe ve köylerdeki şehit mezarları Garnizon Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Özel İdaresi , Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  ve kamu kuruluşlarınında desteği ile tespit edilerek, oluşturulan gönüllü idareci, öğretmen ve öğrencilerden oluşan gruplar eşliğinde ziyaret edilmiştir. Projenin ilk aşaması 18 Mart 2019 “Çanakkale Şehitlerini Anma Programı” ile tamamlanmıştır.

Bu projede amaçMilli Eğitim Bakanlığının  “2023 Vizyonu” içerisinde de özellikle yer verdiği toplumsal değerlerin, milli ve manevi bilincin değerler eğitimi kapsamında öğrencilerde bilinç oluşturmasını sağlamaktır. Ayrıca teknolojinin gençlerimiz üzerinde zaman zaman olumsuz etki yaptığı bu dönemi dikkate alarak Çankırı’da diğer kurum, kuruluşlar ve halkın da desteği ile şehitlerimize olan vefa borcunun ödenmesi,öğrencilerimizde milli ve manevi değerler konusunda farkındalık yaratılması, vatan sevgisi, şehitlerimize olan minnet borcu, birlik ve beraberliğin ne denli önemli olduğubiz eğitimciler tarafından ortaya konulmaya çalışılmıştır.

Başlatılan bu proje 18 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek ve bu çerçevede tespit edilen şehit mezarlarının bakımı, bayrak değişimi yapılacak, şehit aileleri ziyaret edilecek ve geleceğimizi emanet edeceğimiz geçlerimizle milli bilinç ve manevi değerler doğrultusunda donatılmış bilinçli bireyler yetiştirilmeye çalışılacaktır.

Projede emeği geçen öğretmen, idareci ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi