Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ŞABANÖZÜ ÜLKÜ OCAKLARI YENİ HİZMET BİNASINA TAŞINDI

05 Ocak 2020
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»ŞABANÖZÜ ÜLKÜ OCAKLARI YENİ HİZMET BİNASINA TAŞINDI
ŞABANÖZÜ ÜLKÜ OCAKLARI YENİ HİZMET BİNASINA TAŞINDI

Şabanözü Ülkü Ocakları yeni hizmet binasına taşındı. Açılış törenine Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Alperen ŞAHİN, MHP MYK Üyesi Yusuf Naci BAYINDIR, Şabanözü Belediye Başkanı Faik ÖZCAN, Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin KOZAN, Kamu-Sen İl Temsilcisi İsmail AYHAN, MHP İlçe Başkanları, Belediye Meclis üyeleri ve Ocak teşkilatları katılım gösterdiler.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Dr. Sinan ATEŞ ile MHP Grup danışmanı Cengiz UĞUR ise telgraf göndererek tebrik mesajlarını ilettiler.


Programda konuşan Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Alperen ŞAHİN, “Düşünen, konuşan, fikir üreten ve uygulayan bir Türk Gençliği hayalimizle; Şabanözü Ülkü Ocaklarımızın yeni hizmet yerinin açılışını gerçekleştireceğiz. Bir aylık süreçte gece gündüz demeden Ocağımızın biran önce faaliyete geçirilmesi için emek veren başta Şabanözü Ülkü Ocakları Başkanım Davut KİBAROĞLU olmak üzere, yönetimine ve Şabanözü’nde bulunan inanmış Ülküdaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


Başkan ŞAHİN’in konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Kıymetli Ülküdaşlarım;”Çankırı Ülkücü Hareketin Omurgasıdır.” Çok şükür ki omurga sağlamdır ve dimdik ayaktadır. Bize elbise dikmeye çalışanlar, önce yama tutmayan yırtıklarını tamir etsinler. Çünkü eğri yolda doğru gidilmez. Bizim yolumuz; Mete Han’ın ıslık çalan oku misali Liderimiz Bilge Türk Devlet BAHÇELİ’nin yoludur ve Liderimiz oku nereye salmamızı emrederse biz okumuzu oraya salarız. Liderimizin izinde, Genel Başkanımız Sn. Sinan ATEŞ’in emrinde Ülkücü Gençlik inşallah Türkiye’nin aydınlık yarınlarını inşa edecektir. Her Ülkücü adam gibi adamdır. Dava adamı fitne ve fesadın peşinde olmaz. Dava adamı korku nedir tanımaz, karamsarlık nedir bilmez. Durup durup dedikodu çıkaranlar, günü günüyle çelişenler bırakın dava adamı olmayı adam bile olamazlar.

Türk Gençliği’ ne en güzel hizmeti verebilmek ve Şabanözü’nde güzel faaliyetlere imzamızı atabilmek adına inşallah bundan sonra yeni yerimizde hizmet etme yarışında olacağız. Türk Gençliğini her türlü kötü alışkanlıktan uzak tutmak ve kaybolmaya yüz tutmuş örf, adet ve geleneklerimizi yaşatmak adına bir çok çalışmayı sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz.İnşallah şehir merkezinde sergilemiş olduğumuz tiyatro oyunlarını, 2020 yılında ilçelerimize de ulaştıracak ve tüm Çankırılı kardeşlerimizi tiyatroyla buluşturacağız. Gençlerimizin çağın hastalığı haline dönüşen teknoloji bağımlığından bir nebze de olsa uzaklaşıp, kitapla iç içe bilgiye ulaşan, geleneksel oyunlarımızla sosyalleşen bireyler haline gelmeleri adına var gücümüzle mücadele edecek ve geleceği hep birlikte inşa edeceğiz.

 Okumak istikbali hazırlamaktır. Küfrün karanlığını imanımızla aydınlatacak, cehaletin karşısında kitaplarla duracak ve geleceğimizi yarınlara en güzel şekilde hazırlayacağız. Kaybedecek zamanımız yoktur. Gün, geçmişe karşı sorumluluklarımızı hatırlayıp, geleceğe emin adımlarla koşma günüdür. Her birimize ayrı ayrı sorumluluklar düşmektedir. Karamsarlığa ve umutsuzluğa kapılmadan, durmadan ve yorulmadan, adımlarınızı sağlam bir şekilde geleceğe atacağınızdan şüphem yoktur. Cenab-ı Allah bu yolda gücünüze güç katsın, azminizi ve kuvvetinizi artırsın. 

Buraya kadar gelerek, bu güzel ana şahitlik eden her bir Ülküdaşıma ayrı ayrı teşekkür ediyor, davamızı sizlere, sizleri de Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum. Tanrı Türk’e Yar Olsun.

Programda konuşan Şabanözü Ülkü Ocakları Başkanı Davut KİBAROĞLU ise şu ifadeleri kullandı:

Yeni hizmet binasının açılışı münasebetiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Öncelikle hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Davasını şuurunun göklerde bayraklaştırmış her dava arkadaşıma şükranlarımı sunuyorum.

Ülkücülük bir insan hayatının bütününü kesintisiz şekilde kapsaması gereken, ömür çizgisinin farklı dönemlerinde herhangi bir kopuş ve sapmaya bütünüyle kapalı olan bir inanç ve irfan mücadele halidir.

Buradaki bozkurtlara taşıdıkları sorumluluğun büyük, çıktıkları yolun çetin olduğunu hatırlatıp bunu unutmamalarını rica ediyorum. Unutulmamalıdır ki teşkilatsız bir mücadelenin yürütülmesi mümkün değildir. Bu nedenle bu kutsal ocağımızı Türk-İslam dünyasına hayırlara vesile olmasını diliyorum. 

Atsız Hoca’nın dediği gibi:Gönülleri birleşenler selam sizlere Uzaklarda dertleşenler selam sizlere Şabanözü’nün bozkurtları selam sizlere. Selam sizlere Şanlı Şabanözü’nün Bozkurtları. Selam sana Şanlı Şabanözü, Başbuğ Alparslan Türkeş’in bozkurtları geldi.

Ne Mutlu Türküm diyene!


Yapılan konuşmaların ardından protokol tarafından kesilen kurdele ile Şabanözü Ülkü Ocakları’nın yeni binası hizmete açıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi