Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Rektör Ayrancı Cenevre’de

14 Eylül 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Rektör Ayrancı Cenevre’de
Rektör Ayrancı Cenevre’de

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği EAIE’nin 30.sunu düzenlemiş olduğu, dünyanın ikinci Avrupa’nın ise en büyük uluslararası eğitim fuarı olan EAIE 2018 GENEVA eğitim fuarına katılmak için İsviçre’nin  Cenevre şehrine gitti.

Akademik, idari ve kültürel konularda uluslararası işbirliği sağlanması amacıyla düzenlenen 4 günlük fuar, İsviçre’nin Cenevre kentinde 138’i dünyanın farklı ülkelerindeki üniversiteler olmak üzere toplam 239 kurumun katılımıyla gerçekleşecek.

Fuarın açılış programının ardından Rektör Ayrancı Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) binasında, Dünya Ticaret Örgütü Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Kemal Madenoğlu ile bir süre görüştü.

Görüşmede son zamanlarda ülkemize karşı yürütülen küresel ekonomik saldırılar ele alındı. Rektör Ayrancı Büyükelçi Kemal Madenoğlu’na yapılan bu saldırılara karşı Çankırı Karatekin üniversitesinin başlattığı “Bozulmuş dünya düzenine karşı çıkıyor ve TROY’lu oluyoruz.” kampanyası hakkında bilgi verdi.

Ayrıca, Prof. Dr. Hasan Ayrancı, kendisi eski başbakanlık müsteşarı olan ve üniversitelerin gelişimi ilgi alanına giren, Dünya Ticaret Örgütü Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Kemal Madenoğlu ile üniversitelerin gelişmesi, teknoparklar, ar-ge merkezleri, bilim felsefesi gibi konularda, fikir alış verişinde bulundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi