Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Polis Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü Nedeniyle Yemek Verildi

12 Nisan 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Polis Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü Nedeniyle Yemek Verildi
Polis Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü Nedeniyle Yemek Verildi

Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Yıldönümü ve 10 Nisan Polis Günü etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü tarafından emniyet mensuplarına yemek verildi.

Hacı Ali Tesislerinde verilen yemeğe Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, eşi Hanımefendi Seval AKTAŞ, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTÇİOĞLU, İl Garnizon Komutan Vekili P. Alb. Oğuz ÇİÇEK, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Adalet Komisyonu Başkanı Harun AKÇA, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan AYRANCI, Çankırı Barosu Başkanı Erkan KÖROĞLU, Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Ahmet ÖZGE, daire müdürleri, STK temsilcileri, Emniyet Teşkilatı mensupları, şehit aileleri, gazi ve aileleri katıldı. Yemek öncesi Polis Günü nedeniyle düzenlenen Liselerarası Kompozisyon, Şiir ve Resim Yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ ve diğer protokol üyeleri tarafından verilirken, görevinde başarı sağlayan Emniyet Görevlilerine teşekkür belgeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Yemekte ayrıca 10 Nisan Polis Günü nedeniyle kutlama pastası kesildi.

Yemek öncesi konuşan İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, “Biz Polisiz. Milattan önce 209 yılında Mete Han ilk Türk Ordusunu kurduğunda, ilk polis teşkilatını da kurmuştu aslında. Uygurlar Yasavul dedi. Göktürkler Börüler Teşkilatı, Selçuklular Şahne dedi, Osmanlılar Subaşı. 10 Nisan 1845’de Polis oldu adımız, öyle devam etti bugüne kadar. Adımız tarihte ne olursa olsun andımız aynı ”Vatan Sana Canım Feda” Bugün Şehit ailelerimiz, Gazilerimiz, Emeklilerimiz ve çalışanlarımızla her rütbeden ve sınıftan personelimiz ailelerimiz ile bir aradayız. Hep beraber güçlüyüz. Polislik mesleğini sadece siz seçmezsiniz, mesleğiniz de sizi seçer. Çürük yumurta değilseniz, emekli olana kadar çalışırsınız çalışma emeklilikle biter, Polislik ölümle. Polislik bir yaşam biçimidir, yazılı ve yazılı olmayan kuralları olan, duygusal ve fiziksel çaba isteyen bir yaşam biçimi… Bizler ruhumuzla ve bedenimizle kendimizi vatanımıza teslim ettik, emanetimizi Yaradan’a teslim edene kadar öyle kalacağız.” diye konuştu.

Verilen yemek ve yapılan duadan sonra yemek programı sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi