Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Otobüste Kitap Okuyana Ulaşım Ücretsiz

09 Nisan 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Otobüste Kitap Okuyana Ulaşım Ücretsiz
Otobüste Kitap Okuyana Ulaşım Ücretsiz

“Kitap Oku Geleceğini Doku Projesi kapsamında, Eldivan halk otobüslerinde kitap okuyanlar arasından düzenli olarak her hafta belirlenen bir kişiye hafta boyunca ücretsiz ulaşım imkânı sağlanacak.”

Çankırı Karatekin Üniversitesi Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında yürütülen “Kitap Oku Geleceğini Doku“ projesinde ilk faaliyet gerçekleştirildi.

Öğrencilerin Eldivan ilçesinde ve otobüslerinde kitap okumaya yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediklerini belirttikleri projenin ilk adımında, şiir dinletisi eşliğinde Eldivan ilçe meydanında halk kütüphanesi ve okuma salonunun açılışı yapıldı.

Açılan halk kütüphanesinin yanı sıra Eldivan halk otobüslerinde de kitap okuma kampanyası başlattıklarını ifade eden öğrenciler, kampanya süresince otobüslerde kitap okuyanlar arasından düzenli olarak her hafta belirlenen bir kişiye hafta boyunca ücretsiz ulaşım imkânı sağlanacağını belirttiler.
Kütüphane açılışına; Eldivan Kaymakamı Adem Karataş, Eldivan Belediye Başkanı, Çankırı Kültür ve Turizm İl Müdürü M. Kemal Karatatar, Eldivan halkı, çok sayıda öğrenci ve akademisyen katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren proje koordinatörü Öğr. Gör. Sümeyya Tatlı “Eldivan ilçesine kazandırılan bu şirin kütüphane ve okuma alanlarının, buradan yararlanıldığı sürece amacına hizmet edeceğini ve değerli bir kaynağa dönüşeceğini, projenin devamında gerçekleştirilecek olan Eldivan otobüslerinde kitap okuma kampanyasının ise Çankırı-Eldivan yolculuğunu yolculuktan ziyade bir serüvene dönüştüreceğini düşünüyorum. Çünkü her okunan kitap yeni bir serüvendir.” dedi.

Tatlı’nın konuşmasının ardından, ÇAYASAD (Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği) Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım‘ın “Geç Kaldın“ isimli şiiri ile başlayan şiir dinletisi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri Melisa Güzel, Gizem Demirbaş, Şeyda Gözde Çakıcı, Fatma Çetinkaya ve Fazilet Uslu’nun seslendirdiği şiirler ile devam etti.
Protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen kütüphane açılışı sonrası katılımcılarla birlikte 10 dakikalık kitap okuma etkinliği yapıldı.

Açılış sonunda öğrenciler; Eski Eldivan Belediye Başkanı Nusrettin Gökçer’e, Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Kemal Karatatar’a, ÇAYASAD Başkanı Yüksel Arslan ile Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım’a; Çankırı İl Müftülüğü’ne, Çankırı İl Halk Kütüphanesi’ne ve Çankırı esnafı ile halkına  projeye vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi