Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 990 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Okullarımızda Uyum Eğitimi Başladı

12 Eylül 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Okullarımızda Uyum Eğitimi Başladı
Okullarımızda Uyum Eğitimi Başladı

Öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamı, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yana uyum haftası uygulanmaktadır.

Öğrencilerin arkadaşlarını ve öğretmenlerini tanımaları için hafta boyunca çeşitli oyunlar ve aktiviteler gerçekleştirilecektir. Ayrıca bu haftada öğrenciler okulun bölümlerini öğrenecek ve okul personelini tanıyacaklardır. Hafta boyunca öğrencilerin geldikleri okula daha kolay uyum sağlamaları amacıyla çocuk-aile-öğretmen tanışma programları, okul ve eğitim ortamını tanıma, arkadaşlarla oyun oynayarak kaynaşma gibi bir dizi etkinlikler düzenlenecektir.

Uyum haftası kapsamında; ilimiz genelinde 24’ü okul öncesi eğitim kurumu, 115’i temel eğitim kurumu, 38’i ortaöğretim kurumu olmak üzere toplamda 177 eğitim öğretim kurumumuzda okula uyum eğitimleri verilecektir.  İl genelinde 1432 okul öncesi, 1500 ilkokul birinci sınıf, 1708 ortaokul beşinci sınıf öğrencisi ve 2038 ortaöğretim dokuzuncu sınıf öğrencisi okullarında eğitime başlamıştır.

Okul öncesi, ilkokul birinci, ortaokul beşinci ve lise dokuzuncu sınıfa devam edecek öğrenciler için uyum haftası, 10 Eylül Pazartesi günü başlamış ve 14 Eylül Cuma günü sona erecektir.

İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, “Okullarımız eğitim öğretime hazır haldedir. Tek eksiğimiz geleceğimizin teminatı olan çocuklardır. Okula başlamak, bir birey için hayata atılan ilk adımlardan biridir. Çocukların aile ortamından uzaklaşıp farklı bir ortamla tanıştıkları ilk önemli deneyimdir. Öğrencinin karşılaştığı bu yeni ortamda edineceği ilk izlenim, onun okula olan tutumunu da etkileyecektir. Aile içi kuralların dışında yeni ve farklı kurallarla tanışacak olan öğrenciler, aynı zamanda arkadaşları ve öğretmeni ile birlikte yaşama alışkanlığını da kazanacaktır. Bu durum öğrencilerin sosyal hayata uyum göstermesi noktasında başlangıçtır. 2018-2019 Eğitim Öğretim Döneminde uyum eğitimine il genelinde 177 kurumumuzda 6678 öğrencimiz katılacaktır. Bu önemli haftanın en iyi şekilde değerlendirilmesini ve bütün öğrencilerimizin başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirmelerini temenni ediyorum.” dedi.

2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi günü başlayacak ve 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecektir. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi günü başlayıp 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecektir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi