Dolar : Alış : 31.1201 / Satış : 31.1761
Euro : Alış : 33.6543 / Satış : 33.7149
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğretmenlerimiz Kültür Oryantiringi Etkinliğindeler

05 Temmuz 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Öğretmenlerimiz Kültür Oryantiringi Etkinliğindeler
Öğretmenlerimiz Kültür Oryantiringi Etkinliğindeler

Bakanlığımızın 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonu mesleki çalışmaları konuları içerisinde yer alan  “oryantiring” Atatürk Ortaokulu öğretmenleri tarafından “Kültür Oryantiringi” biçiminde uygulandı.

Okul bahçesinde başlayan, bir uygulayıcı ve adları “Grup Kavun”, “Grup Kayak”, “Grup Kiraz”, “Grup Yamaç Paraşütü” olan dört yarışmacı gruptan oluşan öğretmenler; günü eğlenceli bir eğitim ile tamamladılar. Uygulayıcı gruba ait öğretmenlerin belirlemiş olduğu dokuz farklı mekânı şifreler ve harita ile çözmeye çalışan yarışmacılar hem spor yaptılar hem de şehrin fark edilmeyen güzellikleri ile tanıştılar.

Şifre ve harita yardımıyla buldukları hedeflerde; “Sadaka Taşı”, “İnandık Vazosu”, “Mirahor Camii”, “Astarlızade Hilmi Efendi”, “Çayasad ve Hamuşan”, “Yuh Baba”, “Rıfkı Kamil Urga Araştırma Merkezi”, “İletişim Müzesi”, “Sarı Baba” ile tanıştılar.

Etkinlikte ter döken ve yaklaşık olarak altı kilometrelik yürüyüş ile etapları tamamlayan öğretmenlerin ödülü Hacı Murad-ı Veli Türbesinde yenen yemek oldu.

Okulun dört duvar ile çevrili mekânlar olmadığı, okulun gökyüzü ile yeryüzü arasındaki kocaman bir mekân olduğu vurgusunu yapan okul müdürü Nadir KAYAŞ, etkinliğin planlanması ve uygulamasında görev alan öğretmenlerine teşekkür etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi