Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğrencilerimizden Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’ne Teknik Gezi

30 Nisan 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Öğrencilerimizden Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’ne Teknik Gezi
Öğrencilerimizden Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’ne Teknik Gezi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Toplumsal Dayanışma Topluluğu öğrencileri Sosyoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Esra Aslan rehberliğinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sosyoloji Bölümüne teknik gezi düzenledi.

Gezi kapsamın da; Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hasan Yavuzer ve Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ensar Çetin ÇAKÜ öğrencilerine nezaret ederek öğrencilere şehri ve üniversiteyi gezdirerek bilgi verdiler.

Her biri birer sosyolog adayı olan öğrenciler Nevşehir’in kültürel, tarihsel ve turistlik yerlerini inceleyerek sosyolojik gözlem yapma imkânı da bulmuş oldular.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ensar Çetin sosyolog adayı öğrencilere tecrübelerini aktarması ve öğrencilerin sorularını yanıtlaması, geziye katılan Öğrencilerin; teknik gezilerin öğrenme de ki önemini, gezerek öğrenmenin daha kalıcı olduğunu dile getirmeleri ile her iki tarafında ziyaretlerin tekrarlanmasını temenni ederek ziyaret sona erdi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Toplumsal Dayanışma Topluluğu Başkanı Özlem Onat geziyle ilgili yaptığı değerlendirmede “ öncelikle alanımızla ilgili bu tür gezilerde bize öğrenci odaklı yönetim anlayışı ile bize her zaman destek olan ve topluluklarımızın önünü açarak vizyonumuzu genişleten Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya çok teşekkür ediyoruz. Bu gezi ile alanımızla ilgili farklı üniversiteden kendi bölümümüzden arkadaşlarla istişare ve bilgi alışverişi yapma imkânı bulduk. Yani bir bakıma sahaya inerek pratiği uygulamaya dökme şansı yakaladık. Bu tür gezilerin biz öğrenciler açısından çok faydalı olduğuna inanıyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi