Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR

25 Temmuz 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR
MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR

Çankırı devlet hastanesinde son zamanlarda yaşanan skandalların bir yenisi geçtiğimiz haftalarda gün yüzüne çıkmıştır Dudak uçuklatacak cinsten vahim iddialar sağlık müdürlüğün deki soruşturma neticesinde ilin mülki  idari amiri tarafından da incelenmiş ve idari soruşturma bir karara bağlanmıştır. Soruşturmaya konu olan şahıslar çeşitli idari cezalara çarptırılmıştır. Bunların içinde hastane müdürü ve Sağlık Bakım Hizmetleri müdürü de bulunmaktadır. Ayrıca; soruşturmacılar tarafından talep edilen ‘ADLİ İHBAR’ konusu ile ilgili Valiliğimiz detaylı değerlendirme için Sağlık Bakanlığı Teftiş Kuruluna dosyayı havale etmiş ve müfettiş istemiştir.

Bahse konu kişilerin hepsinin ‘’sarı sendika ‘’ bir kısmının ise malum sendikanın yönetici kadrosundaki 2. ve 3. adam  konumunda olması ayrıca durumun vahametini kat be kat artırmaktadır. Çankırı devlet hastanesinin geldiği nokta üzücü ve düşündürücüdür. Amacı kamu çalışanlarının mali ve özlük haklarını refah ve huzurunu korumak olan Sendikacılığın    böyle yolsuzluk, usulsüzlük, haksız kazanç ve menfaat sağlamak gibi olaylarla anılması; Türk Sağlık Sen ailesi  olarak bizlere bu yaşanan nahoş durum karşısında  söz söyleme ,fikir beyan etme zarureti doğurmuştur.

 İnsanlık onuruna yakışmayan, valilik tarafından da doğruluğu tescillenen bahse konu medyadaki haberlerde de dile getirilen, usulsüz nöbet parası alması, haksız kazanç sağlanması, Hasta mahremiyetinin hiçe sayılıp hastalara ait evrakların kurum dışına çıkarılması ve resmi evrakta tahribat yapılması gibi olaylar Yiğitlik ve Mertlikle Anılan yaranlar diyarı Çankırı’mıza hiç yakışmamıştır.

Malum- sen yöneticilerinin aslında kamu çalışanlarının haklarını savunmada sessiz cılız ve etkisiz oldukları bilinmektedir. Ancak  kendi  menfaat ve çıkarlarını karşılamada çok marifetli olduklarını çıkan haberlerle hep birlikte şahit olduk. Hiçbir dinde, mezhepte, meşrepte, yeri olmayan ve ahlaksızlık olarak algılanan bu tür insanlık onuru ile bağdaşmayan olayların  yaşanmış olması üzüntü vericidir.

 İdari Kadrolarda bulunan Malum Sendika  Yöneticilerinden Şunu bekliyorduk, beklemeli miyiz, beklemek hayal ötesi mi bilmem  ama az da olsa insanlık onurundan ‘’nasiplendiklerini’’ umarak onların nazarında ‘’ asılsız iddialar ‘’ karşısında konuyu hukuk mecrasına taşımaları, Adalet önünde bahsi geçen olayların araştırılmasını talep etmeli ve bulundukları idari kadrolardan hemen ayrılma erdemini göstermelilerdir.

Ayrıca absürt ve acayip diğer bir durum ise soruşturmaya konu olan ‘’sarı sendika ‘’ mensuplarının ve yöneticilerinin aldıkları cezaların büyüklüğü küçüklüğü üzerinden algı oluşturmaları . Ağlanacak hallerine gülerek, verilen irili ufaklı büyük yada küçük idari cezalar her ne ise isnat edilen suçun doğruluğunun, açık  ispatı olduğunun idrakına varamamışlardır.

Şunu mu demek istiyorsunuz ‘’  yaptık ettik çattık isnat edilen suçları işledik DMK daki karşılığı da bu’’ VELHASIL MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR……….

Mevlana Celaleddini Rumi hazretleri der ki ; HIRSIZLIĞIN ÇİRKİNLİĞİ ÇALINAN ŞEYE GÖRE DEĞİŞMEZ Kİ  HA  ALTIN ÇALMIŞSIN  HA İĞNE…..

Çok kıymetli cefakar sağlık çalışanı arkadaşım; son yıllarda  Çankırı devlet hastanesinde yaşananlarda acaba sizlerin etkisi yok mu, sizlerden aldıkları gücü yine sizlere pervasızca kullanmadılar mı? Bir kısım mutlu azınlık yaratırken sizlere zulüm etmediler mi?  Artık bir karar verme,  durduğunuz yeri sorgulama, vicdan muhasebesi yapma zamanı gelmedi mi ? Sizden aldıkları güçle övünen, sizlere zerre kadar faydası dokunmayan bu mutlu azınlığa artık dur deme erdem ve cesaretini  göstermelisiniz. Kamu oyuna ve Sağlık çalışanlarına saygıyla duyurulur…

Türk Sağlık Sen İl temsilcisi
Serhat GÖKCE

          

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi