Dolar : Alış : 31.1201 / Satış : 31.1761
Euro : Alış : 33.6543 / Satış : 33.7149
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’li Esen’den AKP’ye İttifak Ayarı

27 Mart 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»MHP’li Esen’den AKP’ye İttifak Ayarı
MHP’li Esen’den AKP’ye İttifak Ayarı

MHP Çankırı Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Esen, AKP’li yöneticilerin söylemlerinin Cumhur İttifakı’na zarar verdiğini ifade ederek, seçimlerin genel seçim havasına sokulmaya çalışıldığını açıkladı.

 

Esen, partisinin Seçim iletişim Merkezi’nde (SİM) gazetecilerle bir araya geldi. 15 Temmuz’dan sonra başlayan süreçte MHP Lideri Devlet Bahçeli ve MHP’lilerin vatanın ve milletin yanında olduğunu dile getiren Esen, “Birileri köşe bucak saklanıp, kendilerinde ikbal ve istiklal hesapları yaparken, biz devletimizin ve milletimizin yanında durduk. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan Cumhur İttifakı ile bu günlere kadar geldik. Fakat üzülerek görmekteyiz ki, iktidar partisinin milletvekilleri ve belediye başkan adayı, “genel yönetimden yerel yönetimleri ayırmayın” söylemleri ile ittifakımıza zarar vermektedir” dedi.

Esen, Çankırı’nın hem yerel, hem genel yönetimlerde 15 yıldır iktidar olduklarını fakat maalesef yeterli yatırımı alamadığını kaydetti.

AKP’li yöneticilerin vadettikleri projelerin % 80’ini gerçekleştiremediklerini vurgulayarak, hala aynı projelere halkın karşısına çıktıklarını söyledi.

Genel yönetim ile yerel yönetimin farklı olduğu MHP’li belediyelerden örnekler veren Esen, “Yerel ve genel yönetimin müşterek olması kimseye bir şey kazandırmamış, bir şey katmamıştır. Karabük, Bartın, Şabanözü ve Ilgaz Belediyelerimizin yaptıkları ortadadır. Kazanılan ve katılanlar iktidarla değil, dürüstlük ve çalışkanlıkla birebir doğrudan orantılıdır” diye konuştu.

AKP’li Muhammed Emin Akbaşoğlu’nun “Çankırı’yı şampiyon yapalım” söylemlerine de yanıt veren Esen, “En çok şehit vermekte, en çok vergi vermekte şampiyon olan Çankırı, maalesef bu güne dek yatırım ve destek de şampiyon olamamıştır. Çankırı modern ve ucuz şehirlerarasında şampiyon olamamıştır. Çankırı şampiyon olacaksa, hizmet noktasında şampiyon olmalıdır. Bunların hiçbirinin olmadığını görüyoruz. Şimdi hala şampiyonluk için destek istiyorlar. Kupa yok, madalya yok, çıplak şortla koşmaya devam ediyoruz. Ayrıca, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan siyasi ayrım yapmadan Çankırı’ya destek olacaklardır. Şayet kastedilen şampiyonluk, sayısal olarak skor elde etmekse Çankırı ittifakı bu şampiyonluğu fazlasıyla elde edecektir” ifadelerini kullandı.

Esen, yapılan tüm kamuoyu anketlerinde MHP’nin önde olduğunu vurguladı.

Toplantıda Esen’e eski milletvekili Ahmet Bukan ile SİM Başkanı Tevfik Rüştü Özgür ile meclis üyeleri eşlik etti.

 

Kaynak.: http://www.cankiribulteni.com/haber/4615/mhpli-esenden-akpye-ittifak-ayari.html?fbclid=IwAR143YDqqUvz3yTF6ShFmc4N2c2uADvbJnM5b0x0ZapCEE-256IB7IBgaEM

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi