Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP Seçim Bürosunu Dualarla Açtı

02 Haziran 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»MHP Seçim Bürosunu Dualarla Açtı
MHP Seçim Bürosunu Dualarla Açtı

24 Haziran seçimlerine hazırlıklarını hızla sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Fuar Yolunda bulunan Seçim İletişim Merkezi’ni düzenlenen törenle hizmete açtı. 

Açılış Törenine Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, Şabanözü Belediye Başkanı Mustafa Karakaya, Eski Milletvekilleri Ahmet Bukan ve İrfan Keleş ile parti teşkilatları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan program, Kurban kesimi ve dua okunması ile devam etti.

Programda konuşan Milletvekili Adayı Pelin Yılık, Çankırı’nın köklü ailelerinden olan Yılık Ailesinin evladı olarak dünyaya geldiğini belirterek, Çankırı’yı ve Çankırılıları çok iyi tanıdığını kaydetti.

Eğitim ve çalışma hayatındaki başarılarını anlatan Yılık, “Eğitim ve iş hayatımda biriktirdiğim bilgi, birikim ve deneyimlerimi memleketime hizmet noktasında kullanmak üzere bu kutlu göreve talip oldum. Niyetimiz hayır, inşallah akıbetimiz de hayırlı olacaktır. 24 Haziran’a kadar gece gündüz demeden çalışacak, hemşerilerimize kendimizi ve Cumhur İttifakını anlatacağız. Sayın Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi, biz “Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim” düsturu ile çalışıyoruz. Allah hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin. 24 Haziran seçimlerinin ülkemiz, Çankırı’mız, partimiz ve bizim için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yılık, mecliste kadınların sesi olmak istediğini sözlerine ekledi.

Milletvekili Adayı Kadir Şekerci de Ilgaz İlçesi Sağırlar köyünden bir babanın oğlu olarak dünyaya geldiğini ve Çankırı’nın her karışını zerre zerre bildiğini ifade etti.

Çankırı’nın bugüne kadar Ankara’da yeterince temsil edilememesi nedeniyle gelişemediğine dikkat çeken Şekerci, “Yarenlik bu coğrafyanın özünde bulunan yiğitliktir, gördüğü iyi şeyleri takdir etmek, sorumlusuna minnet göstermektedir. Yanlışın karşısında dimdik durabilmektir. Ama gerçek böyle mi aziz hemşerilerim? Bunca kıymetime rağmen kentimizin nüfusu azalmakta, ekonomik sıkıntıları sürmekte, insani gelişmişlik endekslerindeki zayıf konumu maalesef devam etmektedir. Dostluğun, halden anlamanın, yiğitlik ve fedakârlığın yurdu şehrimiz, yetersiz temsil edildiği için maalesef ülke gündeminin de ülke siyasetinin de dışına sürüklenmektedir. Oysa Çankırı bu değil. Çankırı bundan çok daha fazla bir cevhere sahiptir. Çankırı Müslüman Türk Anadolu’nun Mührüdür. Çankırı bu ülkenin birliğinin temelidir. İşte tam da bu yüzden, bugün, Çankırı’nın üzerindeki küllerden arınmasının, silkelenip ayağa kalkmasının zamanı gelmiştir. Çankırı sadece kendi için değil; bütün bir ülkenin kaderini değiştirmek için bunu yapmak zorundadır. Vakit; Müslüman Türk Anadolu’nun mührünü bir kez daha vurma vaktidir.” İfadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye’nin sigortası olduğu dile getiren Şekerci, 24 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaptı.

Yağmur altında konuşmasına devam eden Şekerci şunları kaydetti:

“Bir evladınız, kardeşiniz ve ağabeyiniz olarak ifade etmek isterim ki; önce Allah’a ve sonra size güveniyorum. Şüphesiz siyaset öncelikle insanına ve yurduna hizmet yarışıdır. Ben bunu, Allah’ın izni ile her bir Çankırılıya yarenlik edebilmenin fırsatı olarak görüyor ve değerlendiriyorum. Çankırı’nın Hayırlı Evladı olmak istiyorum. Hemşerilerim, Çankırı bizim ana yurdumuz, baba ocağımız, Tatlı Çay ve Acı Çay bizim can suyumuzdur. Biz Çankırı’nın evladıyız. Allah, Müslüman Türk şehri Çankırı’mıza ve ülkemize huzuru daim kılsın.”

Açılış programında balon ve Türk Bayrağı ile helva dağıtıldı.

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi