Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP Çankırı’da gövde gösterisi yaptı

21 Şubat 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»MHP Çankırı’da gövde gösterisi yaptı
MHP Çankırı’da gövde gösterisi yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanlığı, Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonu’nda düzenlediği aday tanıtım toplantısıyla adeta gövde gösterisi yaptı.

Kuran-ı Kerim Tilaveti ve ney dinletisi ile başlayan program, mehteran takımının gösterileri ile devam etti. Programda konuşan İl Başkanı Hasan Çakır, Çankırı’nın Milliyetçi Hareket Partisi için aynı bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Çakır, birlik beraberlik mesajları verdi.

Çankırı Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Esen de Çankırı’nın tazelenmeye, canlanmaya, yeni baştan doğrulmaya ve silkinmeye ihtiyacı olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, “Bizler yalnızca belediye başkanı olmayacağız. Bizler yalnızca yol yapan, köprü inşa eden, kaldırım düzenleyen, şehrin fiziki çehresiyle ilgilenen kişiler de değiliz. Her birimiz Milliyetçi Hareket Partisi’nin 50 yıllık emanetini omuzlayan, gelecek yıllarda da omuzlamaya manen yemin eden; ortak acı, ortak anı, ortak akıl ve ortak kararları hayatımıza mal eden dava insanları olacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Esen, konuşmasının sonunda programa katılanlara teşekkür etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ise 50 yıllık siyasi geçmişi olan MHP’nin kurulduğu günden bu zamana izlediği bir siyaset olduğunu ve o siyasi çizgiden bir milim bile sapmadığını söyledi.

Yapılan siyasetin “güvenlikçi siyaset” olduğunu belirten Yıldırım, “Yani popülist ve benzeri siyaseti MHP hiç uygulamamıştır. Çünkü MHP ülke güvenliğini hep öne çekmiş ve izlediği bütün siyasetlerde ülke güvenliğini önde tutmuştur.” dedi.

Yapılan siyasette MHP’nin farklı eleştirilere maruz kaldığını dile getiren Yıldırım, şöyle konuştu:

“Geçmişi unutmayacaksınız. Eğer dünü unutursanız yarını hazırlayamazsınız. Şimdi bir moda var, on yıl önce ve sonra diye. Siyasette de MHP’nin on yıl önce dünya görüşü, ahiret görüşü, dünyaya ve Türkiye’ye bakışı, dışarıya ve içeriye bakışında bir değişiklik var mı? Dün bizim tavrımız neyse bugün bu. MHP’de değişen bir şey yok, biz aynı yerdeyiz”

Konuşmasına İl başkanı Çakır’ın kaleme aldığı duygusal bir şiirle başlayan MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci de adaylara seçim sürecinde başarılar dilerken, isim vermeden AKP Çankırı Milletvekillerini eleştirdi.

Bir milletvekilinin Çankırı’da Milliyetçi Hareket Partisi’ni hedef alarak çeşitli söylemlerde bulunduğu şeklinde duyumlar aldığını dile getiren Şekerci, MHP’nin üretken belediyecilik vizyonunu anlattı.

MHP’li belediyelerin yatırımlarının bizzat Milliyetçi Hareket Partisi ve MHP Lideri Bahçeli tarafından desteklendiğini vurgulayan Şekerci, “Nasıl belediyecilik yapıldığını MHP’li belediyelere bakarak görebilirler. MHP belediyeleri yönettikleri yörelerde adeta destan yazıyor” diye konuştu.

SAADET PARTİSİ’NE AYRICA TEŞEKKÜR ETTİ

Katılımcılara teşekkür eden Şekerci, Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Uzun’a ayrı bir parantez açtı. Şekerci, MHP’nin tüm programlarına katılan Uzun’a teşekkür ederken, Uzun da ayağa kalkarak katılımcıları selamladı.

Programda MHP’li belediye başkan adayları ve meclis üyeleri platforma çıkarak katılımcıları selamladı.

Programa MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, MYK Üyesi Yusuf Naci Bayındır, MHP eski Milletvekili Ahmet Bukan, Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Uzun, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Osman Karadeniz, Baro Başkanı Erkan Köroğlu ile MHP teşkilatları ve partililer katıldı.

 

 

Kaynak.: http://www.cankiribulteni.com/haber/4592/mhp-cankirida-govde-gosterisi-yapti.html

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi