Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP Çankırı’da birinci parti

02 Kasım 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»MHP Çankırı’da birinci parti
MHP Çankırı’da birinci parti

ORC Araştırma Şirketi sahibi Mehmet Murat Pösteki, elindeki son yerel seçim anketi sonuçlarını paylaştı. Pösteki, AK Parti ve MHP’nin yerel seçimlere ayrı olarak girecek olmalarını değerlendirdi.

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Pösteki, ittifaksız yerel seçimde AK Parti’nin oylarını kaybetmeyeceğini aksine artıracağını söyleyenleri eleştirdi ve “Analizleri ve araştırma sonuçlarını gördükçe hayretler içerisinde kaldım” ifadelerini kullandı.

Pösteki’nin paylaştığı ifadeler:

Son 1 haftadır, Ak Parti ve MHP’nin yerel seçimlere ittifaksiz şekilde girecek olmalarıyla alakalı yapılan yorumları, analizleri ve araştırma sonuçlarını gördükçe hayretler içerisinde kaldım.

— Murat Pösteki (@muratposteki) 30 Ekim 2018

​”Neymiş efendim, ittifaksiz yerel seçime girilmesi AK Parti’ye zarar vermiyormuş aksine daha faydalıymış vs…”

Neymiş efendim, ittifaksiz yerel seçime girilmesi Ak Parti’ye zarar vermiyormuş aksine daha faydalıymış vs…

Ak Parti’nin Istanbul ve Bursa’yı riske atması, ittifaksiz girdigi seçimde Ankara,Denizli,Antalya ve Balıkesir’i kaybetmesi (bunlar kısmı) nasıl bir faydadır anlayamadım.

— Murat Pösteki (@muratposteki) 30 Ekim 2018

“Ayrıca diyorlar ki, MHP mevcut belediyelerini kaybediyor. Elimdeki araştırma sonuçlarına göre MHP, Bartın, Karabük, Isparta ve Osmaniye’yi %50’nin üzerinde bir oyla, Adana ve Mersin’i ise hatırı sayılır bir oyla yeniden kazanıyor. MHP açısından riskli olan tek yer Manisa…”

Ayrıca diyorlar ki, MHP mevcut belediyelerini kaybediyor. Elimdeki araştırma sonuçlarına göre MHP, Bartın,Karabük,Isparta ve Osmaniye’yi %50’nin üzerinde bir oyla, Adana ve Mersin’i ise hatırı sayılır bir oyla yeniden kazanıyor. MHP acısından riskli olan tek yer Manisa…

— Murat Pösteki (@muratposteki) 30 Ekim 2018

“Bunun ötesinde MHP; Tokat, Çankırı, Afyon, Kütahya, Düzce, Kırıkkale, Niğde, Kastamonu, Aksaray, Uşak ve Zonguldak gibi illerde potensiyel adaylarıyla şu an 1. durumda.”

Bunun ötesinde MHP,

Tokat,Çankırı,Afyon,Kütahya,Düzce,Kırıkkale,Niğde,Kastamonu,Aksaray,Uşak ve Zonguldak gibi illerde potensiyel adaylarıyla şuan 1.durumda.

— Murat Pösteki (@muratposteki) 30 Ekim 2018

​”Velhasıl, MHP ile ittifak yapmadan yerel seçime girmesi AK Parti’ye fayda mayda sağlamıyor, her şey bir kenara İstanbul ve Ankara çok önemli çok.”

Velhasil, MHP ile ittifak yapmadan yerel seçime girmesi Ak Parti’ye fayda mayda sağlamıyor, hersey bir kenara Istanbul ve Ankara Çok önemli Çok.

— Murat Pösteki (@muratposteki) 30 Ekim 2018

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi